poniedziałek, 6 lutego 2012

Garmin BirdsEye. Sprawdź wersję Demo.


Garmin BirdsEye Satellite Imagery to nowy produkt firmy Garmin sprzedawany w postaci rocznej subskrybcji. BirdsEye, jak sama nazwa sugeruje umożliwia wgrywanie do kompatybilnych odbiorników zdjęć satelitarnych  wybranego regionu. 

Roczna subskrybcja pozwala pobierać zdjęcia obszarów o dowolnej wielkości dla jednego zgodnego urządzenia. Mapy można zainstalować w pamięci wewnętrznej odbiornika lub na karcie pamięci. Obrazy satelitarne współpracują z innymi (wektorowymi) mapami. Oznacza to, że w nawigacji mogą być równocześnie włączone dwie mapy. W efekcie uzyskujemy mapę satelitarną z dodatkowymi danymi, które udostępnia mapa drogowa np. Garmin CityNavigatorZdjęcia satelitarne wgrywa się do urządzenia za pośrednictwem darmowego programu mapowego Garmin Base Camp

Jeżeli posiadasz zgodny odbiornik turystyczny możesz skorzystać z wersji demo BirdsEye. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchamiamy programy Garmin BaseCamp (jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś programu to możesz pobrać go klikając TUTAJ).

2. Za pomocą kabla USB podłączamy odbiornik do komputera. Po uruchomieniu BaseCampa klikamy na ikonę: "Nowy", a następnie wybieramy "Obraz BirdsEye"

3. W tym momencie na ekranie pojawi się kreator, który umożliwi wskazanie fragmentu mapy dla którego chcemy pobrać zdjęcia satelitarne. 


4. Zaznaczamy opcję: Po pobraniu skopiuj obrazy do urządzenia, a następnie klikamy: "Zakończ". Kreator poinformuje nas, że dla naszego urządzenia nie jest wykupiona subskrybcja, ale dla celów demonstracyjnych można wysłać ograniczony obszar. W tym celu klikamy na: "Wyślij demo"


5. Pobieranie zdjęć satelitarnych może potrwać kilka minut. Po pobraniu obrazów zostaną one automatycznie zainstalowane w podłączonym do komputera odbiorniku. Natomiast na ekranie komputera widoczny będzie zaznaczony wcześnie fragment wraz z danymi BirdsEye:

 

6. Po odłączeniu nawigacji od komputera możemy ją uruchomić i sprawdzić nowe mapy w terenie. 
Kod umożliwiający aktywację usługi Garmin BirdsEye sprzedawany jest na kartach zdrapkach. Po zakupie kod należy aktywować w koncie myGarmin.

Poniższy film prezentuje zasadę wgrywania obrazów BirdsEye, za pośrednictwem programu Base Camp:

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem subskrybcji Garmin Base Camp przejdź do naszego sklepu klikając TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz