piątek, 30 marca 2012

Aktualizacja map w nawigacji Garmin

Wychodząc naprzeciw często pojawiającym się zapytaniom, które dotyczą sposobów aktualizacji map w nawigacjach firmy Garmin, postanowiliśmy podsumować ten temat w kilku najważniejszych punktach.


1. Pisząc o aktualizowaniu map, mamy na myśli mapy drogowe najczęściej powiązane z nawigacjami samochodowymi. Główną i jedyną mapą przypisaną do odbiorników Garmin jest mapa City Navigator (dane mapowe dostarcza firma Navteq) i tylko tą mapę można aktualizować za pomocą opisanych poniżej metod.

2. Przed podjęciem decyzji o zakupie aktualizacji należy sprawdzić czy nasze urządzenie posiada starszą wersję mapy City Navigator Europe. W tym celu uruchamiamy odbiornik, a następnie w ustawieniach mapy odczytujemy jej wersję. Przykład w liście map powinna znajdować się pozycja: CN Europe 2012.10

Informację o najświeższej wersji mapy Garmin CityNavigator można znaleźć na naszej stronie www.garmin24.pl lub klikając w poniższe zdjęcie:


3. Mapę CityNavigator NT można zaktualizować na 3 sposoby:

A) Darmowa aktualizacja Garmin nuMaps Guarantee

Wszystkie nowe odbiorniki firmy Garmin, które posiadają fabrycznie zainstalowaną mapę drogową CityNavigator objęte są 90 dniowym okresem gwarancji najświeższej mapy. W praktyce wygląda to tak, że przez okres 3 miesięcy od pierwszego użycia nawigacji (data jest zapisywana automatycznie w pamięci urządzenia po pierwszym złapaniu sygnału gps)użytkownik ma prawo do bezpłatnej aktualizacji map w swojej nawigacji.

W celu sprawdzenia czy danej nawigacji przysługuje darmowa aktualizacja należy podłączyć ją do komputera, a następnie wejść na stronę: http://www.garmin.com/pl/maps/ i wybrać zakładkę: Aktualizacja map


B) Zakup dożywotniej aktualizacji: Garmin nuMaps Life Time

Dożywotnia aktualizacja sprzedawana jest w postaci karty zdrapki, na której umieszczony jest kod aktualizacyjny. Po zakupie karty należy zalogować się do konta myGarmin na stronie www.garmin.pl i w zakładce Zarządzanie mapami aktywować poprzez wpisanie kodu dożywotnią aktualizację.

Garmin LifeTime umożliwia bezpłatne pobieranie mapy CityNavigator przez cały okres korzystania z nawigacji. Uaktualnienia mapy udostępniane są co kwartał.

Aktualizację LifeTime można przypisać tylko i wyłącznie do jednego zgodnego urządzenia firmy Gamrmin.

W trakcie pobierania map z serwera firmy Garmin (wymagane połączenie z Internetem) istnieje możliwość zainstalowania mapy zarówno w urządzenie jak i na komputerze.

W przypadku uszkodzenia nawigacji z przypisaną aktualizacją LifeTime istnieją dwie możliwości:

- jeżeli urządzenie jest w okresie gwarancyjnym, a usterka jest na tyle poważna że konieczna jest wymiana odbiornika na nowy, to serwis przenosi na nowe urządzenie wykupioną wcześniej dożywotnią aktualizację

- jeżeli urządzenie jest poza okresem gwarancyjnym i nie da się go naprawić, serwis Garmina może zaproponować użytkownikowi zakup nowej nawigacji w promocyjnej cenie, do której zostanie przeniesiona licencja lifetime


C) Zakup jednorazowej aktualizacji: Garmin nuMaps One Time (ta wersja nie jest już dostępna)

Aktualizacja sprzedawana jest na płycie DVD lub jako kod z karty zdrapki. Aktualizacja jak sama nazwa wskazuje umożliwia wykonanie jednorazowej aktualizacji mapy do najświeższej wersji. Podobnie jak w przypadku Garmin LifeTime w trakcie aktualizacji istnieje możliwość zainstalowania mapy w nawigacji i komputerze.


D) Zakup nowej mapy na karcie pamięci SD/microSD

Nowa mapa przypisana jest do karty pamięci. Oznacza to, że nie wymaga ona rejestrowania w koncie myGarmin. Po zakupie wystarczy włożyć kartę z mapą do slotu kart w zgodnym urządzeniu firmy Garmin, a następnie je uruchomić.

W przypadku tej opcji należy pamiętać, że map na kartach pamięci nie można aktualizować. W momencie ukazania się świeższej wersji mapy, można zakupić nową kartę.

Przy zakupie aktualizacji na karcie warto zwrócić uwagę na to jaka wersja mapy jest na niej aktualnie zainstalowana. Jest to o tyle ważne, gdyż jeśli okaże się że karta przeleżała w magazynie sprzedawcy dłuższy okres i znajdują się na niej np. dane sprzed roku to nie będzie możliwości aby je zaktualizować.
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem, któreś z powyższych aktualizacji zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.garmin24.pl lub do naszych salonów firmowych w Poznaniu, Wrocławiu lub Gdańsku.

302 komentarze:

 1. W czasie aktualizowania mapy wyskoczyła informacja, że mam za mało miejsca i propozycja usunięcia nieużywanych języków w celu powiększenia go. Zgodziłam się ale okazało się, że usunięto mi j. polski. Jak mam to odkręcić ? Dokupiłam kartę SD 16 GB ale nie wiem jak mam wgrać do navigacji język polski.

  OdpowiedzUsuń
 2. W celu ponownego dogrania polskiego lektora wystarczy pobrać z naszej strony program garmin webupdater. Po zainstalowaniu i uruchomieniu w/w programu z listy dodatków należy wybrać: polish voice.
  Link do garmin webupdater poniżej:

  http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

  OdpowiedzUsuń
 3. "Rozpoczęto aktualizację map, ale instalacja nie została ukończona. Zlokalizuj pobraną mapę, aby rozpocząć proces instalacji". Taki komunikat wyskakuje,klikam "pobierz teraz" i cały czas przekierowuję mnie na stronę gdzie mogę pobrać program GarminExpres a nie plik z mapą. Proszę o pomoc w aktualizacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam pobrać z naszej strony program: Garmin MapUpDater i ponownie przeinstalować nową mapę. Garmin Expres jest alternatywnym programem, ale moim zdaniem jest mniej intuicyjny.

  Po pobraniu w/w programu wystarczy go uruchomić i dalej postępować wg wskazówek kreatora instalacji.

  Link do Garmin MapUpDater:

  http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję aktualizacja przebiegła bez problemu.

   Usuń
 5. Proszę o pomoc. Aktualizacja map dotarła do 98% i mimo normalnego połączenia z siecią proces pobierania zakończył się i od godziny nie dzieje się kompletnie nic.... Poradźcie co dalej,proszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Najprawdopodobniej pojawił się jak to garmin określa "nieoczekiwany błąd". Proszę wyłączyć aktualizację i niestety rozpocząć cały proces od nowa korzystając z programu Garmin MapUpDater. Instrukcję pobierania nowych map można znaleźć pod poniższym linkiem:

   http://www.garmin24.pl/pl/i/-Instrukcja-aktualizacji-map/22

   Pozdrawiam i mam nadzieję, że kolejna próba zakończy się powodzeniem

   Usuń
 6. WITAM KUPIŁEM NOWEGO GARMIN NUVI 54LM Z DOZYWOTNIĄ AKTUALIZACJA MAP CZY MUSZE NOWEGO GARMINA ZAKTUALIZOWAC CZY PO PROSTU ODPALAM I W TRASE??????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy. Najprawdopodobniej w nawigacji jest zainstalowana starsza wersja mapy, dlatego warto poświęcić trochę czasu, podłączyć nawigację do komputera i pobrać najnowszą mapę. Po włączeniu nawigacji w ustawieniach można odczytać jej symbol (wersja z października to CityNavigator 2014.30). Instrukcja pobrania mapy znajduje się na naszej stronie:

   http://www.garmin24.pl/pl/i/-Instrukcja-aktualizacji-map/22

   Pozdrawiamy

   Usuń
  2. DZIEKI ZA INFO MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE CO TO JEST TA KARTA ZDRAPKA I GDZIE ONA SIE ZNAJDUJE?

   Usuń
  3. W Pana przypadku wystarczy pobrać program Garmin MapUpDater, podłączyć nawigację do komputera i dalej postępować wg wskazówek ukazujących się na ekranie. Pana nawigacja ma już przypisane aktualizacje dożywotnie (o czym świadczy symbol LM), a karta z kodem dotyczy nawigacji które nie mają aktualizacji.

   Usuń
 7. WITAM KUPIŁEM NAWIGACJE GARMIN JAKIS CZAS TEMU JAKIES DWA LATA MAM DO NIEGO DOZYWOTNIĄ AKTUALIZACJE MAP NUMAPS LIFE TIME. NIE ZAREJESTROWAŁEM SIE W CIĄGU TYCH TRZECH MIESIĘCY, CZY NADAL MAM PRAWO DO DARMOWYCH AKTUALIZACJI. MÓJ MODEL NAWIGACJI TO: 1390T

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, jeżeli dla nawigacji została przypisana dożywotnia aktualizacja to brak rejestracji nie ma znaczenia. Bez problemu można skorzystać z programu GarminMapUpdater i rozpocząć pobieranie nowej mapy.

   Usuń
 8. Witam ,
  zakupiłem radio samochodowe Kenwood DNX5260BT i mam mapy z 2009 roku . Gdzie mogę zakupić aktualizacje do konkretnie przypisanego modelu ewentualnie jakiś namiar w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety za aktualizacje map, a dokładnie za ich sprzedaż w przypadku stacji multimedialnych Kenwood odpowiada Kenwood. Może Pan poszukać informacji na temat swojego urządzenia na stronie: https://kenwood.garmin.com/kenwood/

   Odnośnie punktów w Warszawie to proszę zadać pytanie bezpośrednio w serwisie Garmina. Być może będą znali jakieś godne polecenia punkty sprzedaży. Mail do serwisu to: poland.support@garmin.com

   Pozdrawiam

   Usuń
 9. witam. kupiłem garmina lm54 jak można do niego wgrac fotoradary, tory kolejowe i inne ostrzeżenia na europę ewentualnie na polskę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Instrukcja wgrania radarów znajduje się pod poniższym linkiem:

   http://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

   Usuń
 10. Witam, kupilem NOWY nuvi 3790t w Media expert w zeszlym tygodniu. Probowalem uaktualnic mapy, ale nie moge. Zainstalowane sa mapy CNE NT 2011.10, Deluxe All Regions -3Db+JV+HT, Apr 19. Odblokowanie sep21.2010 czy to znaczy, ze mam uzywany sprzet? Czy jakos mozna to uaktualnic?

  OdpowiedzUsuń
 11. Dodam, ze wg zapewnien firmy Garmin przysluguje jedna bezplatna aktualizacja do 90 dni od zakupu. Pozdrawiam Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie.

   Gwarancja najświeższej mapy jak najbardziej obowiązuje. Jest jeden warunek. Decyduje data złapania sygnału gps. Po złapaniu sygnału, w pamięci nawigacji zapisuje się sprytny pliczek na podstawie którego program aktualizacyjny sprawdza datę uruchomienia nawigacji. Jeżeli od uruchomienia tj. zlokalizowania pozycji minęło 90 dni to niestety system wyrzuci komunikat o płatnych mapach.

   W Pan przypadku oznaczałoby to, że dostał Pan model który faktycznie był już wcześniej uruchamiany. Jeżeli posiada Pan dowód zakupu to zalecam skontaktować się ze wsparciem technicznym firmy Garmin. Wydaje mi się, że bez problemu przypiszą dla Pana nawigacji najświeższą mapę. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com. W mailu proszę koniecznie podać numer seryjny nawigacji oraz najlepiej skan dowodu zakupu.

   Pozdrawiam

   Usuń
 12. Mam pytanie o nową aktualizcję do 2495 czyli 2014.30. jest poprostu masakryczna! jeżdżę doś stałą trasę i po ostatniej aktualizacji właśnie do 2014.30 nawigacja zaczęła pokazywac tak totalne bzdury i trasy, że nadaje sie do kosza. Nic w ustawieniach nawigacji nie zmieniałem. kieruje mnie ciagle na jakies boczne polne drogi, nie skutkuje włączanie wyboru trasy, najszybsza czy najkrótsza, nie skutkuje ustawienie omijania dróg gruntowych itd. Totalna porażka!! Mam nuvi2495LM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Skoro ma Pan najnowszą wersję mapy (2014.30) i prawidłowo ustawione parametry odnośnie unikania to niestety nic więc zrobić się nie da. Na tą wersję mapy zbyt wielu narzekań nie było, a i mało prawdopodobne jest żeby coś było nie tak z nawigacją. Proszę napisać maila z zapytanie do wsparcia technicznego firmy Garmin (poland.support@garmin.com). Może uda im się znaleźć jakieś rozwiązanie.

   Usuń
  2. Witam. Jak tutaj Pan wyżej opisuje również mam podobne problemy.Posiadam nuvi44 LM z dożywotnią aktualizacją.Oczywiście też mimo prawidłowych ustawień jak wynika z odp. garmin24.pl wyprowadza mnie jakimiś dziwnymi drogami,pomimo że jest ustawiona trasa (od,do) dobrze znana mi, navi pokazuje mi jakieś kosmiczne alternatywy :( Mam najnowsza wersje map Europy 2015.30.Sprawdziłam wszelkie pomocnicze pytania itd. Może są aktualizacje map poszczególnych krajów (oczywiście szukałam i niestety nie znalazłam) chociażby Polski chętnie bym nawet zakupiła.A i czy jeżeli bym aktualizowała taką mapę,nie stracę gwarancji czy możliwości bezpłatnej aktualizacji??? CZY JEST JAKIEŚ ROZWIĄZANIE???!

   Usuń
  3. Ja kupiłem City Navigator Europe NT Full Coverage i niestety nie pokazuje aktualnych nazw nowych ulic i dróg. Co to za aktualizacja?

   Usuń
 13. Witam, właśnie jestem po aktualizcji map. Okazało się , że brak jest języka głosu po polsku. Prosze o pomoc......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Proszę podłączyć nawigację do komputera, następnie pobrać program Garmin WebUpDater.

   Po pobraniu programu z listy dodatków należy wybrać Polish Voice.

   Link do programu poniżej:

   http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

   Usuń
 14. witam. mam małe pytanie dotyczące nawigacji 3597LM zakupiłem ją parę dni temu przeprowadziłem aktualizacje map itd. została zapełniona pamięć nawigacji dokupiłem kartę pamięci i próbowałem ponownie zainstalować mapy Europy tak by zostały zapisane na karcie po kilku krotnym instalowaniu map nie udało mi się zainstalować na karcie cały czas instaluje na urządzeniu nie wiem dla czego posiadam inny model garmina i bez problemu instaluje mi na karcie przede wszystkim używam garmin expres przy instalacji na 3760 prosi o wybór instalacji map przy 3597LM nic takiego nie występuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Polecam pobrać z naszej strony program: Garmin MapUpDater i ponownie przeinstalować nową mapę. Garmin Expres jest alternatywnym programem, ale moim zdaniem jest mniej intuicyjny i czasami utrudnia życie :)

   Po pobraniu w/w programu, wystarczy go uruchomić i dalej postępować wg wskazówek kreatora instalacji.

   Przy trzecim lub czwartym punkcie należy wybrać: Opcje instalacji (lewy dolny róg kreatora), a później na liście wskazać: Zainstaluj Pełną Mapę Europy. Powinien pojawić się komunikat o zbyt małej pamięci wewnętrznej nawigacji i pytanie co chcemy zrobić: Wybrać mniejszy region mapy. czy skorzystać z karty. Wskazujemy kartę i rozpoczynamy instalację pełnej mapy Europy.

   Link do Garmin MapUpDater:

   http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
  2. Bardzo dziękuje za pomoc. Mapy zainstalowały mi się na karcie bez problemu.
   Pozdrawiam

   Usuń
 15. Witam,

  Minąłem w Warszawie kilka fotoradarów i pomijąjąc fakt, że nie każdy był wgrany w moją zakupioną kilka dni temu nawigację nuvi 3597 to zdziwił mnie bardzo brak sygnalizacji dźwiękowej urządzenia o zbliżającej się kontroli prędkości. Pomyślałem, że może jadę za wolno i to inteligentne urządzenie uwzględniające prędkość pojazdu? bo moja poprzednia navi Mio Moov 200PL zawsze pika przed fotoradarem kilka razy. Czy nawigacja Garmin bez względu na prędkość jazdy powinna sygnalizować dźwiękiem o zbliżającym się pomiarze?
  Dokonałem update'u map Europy, zgodnie z zaleceniami producenta i mimo braku karty microSD jakimś cudem się najnowsze mapy po kilku godzinach instalacji zmieściły. Jedynie odinstalowało mi niektóre języki w trakcie instalacji, ale to nie problem.
  Niepokoi mnie natomiast brak dźwiękowej sygnalizacji o zbliżającym się fotoradarze. Czy można jakoś to naprawić? Ustawiłem sygnał pojedyńczy i cisza, tylko na ekranie pojawia się informacja, że fotoradar się zbliża. Ustawienie na sygnał ciągły też nie pomaga. Żadnego dźwięku. Mój stary Mio Moov 200PL zawsze kilka razy ostrzega sygnałem, że fotoradar się zbliża.
  Folder POI w urządzeniu GARMIN zawiera 11 plików z datami z 10.2013 każdy.
  Dostałem ze sklepu w którym nabyłem urządzenie 4 pliki w mailu i poradę bym podmienił wszystkie pliki z tego folderu na otrzymane. Nie zrobiłem tego z 2 powdów. 11 plików zaminić na 4 o zupełnie innych nazwach wydaje mi się ryzykownym pomysłem. Do tego owe pliki mają daty od 2008 do 2011 roku, a więc są mocno nieaktualnymi bazami fotoradarów.

  Inny problem to, że bateria po bardzo długim ładowaniu przez kabel USB podłączony do komputera pokazuje max. 80%. To może mniejsze zmartwienie, ale jednak nawet przez 5h ładowania nie chce pójść dalej i faktycznie po pierwszym uruchomieniu po dłuuugim ładowaniu, GPS nie pokazuje na pasku 100% tylko od razu około 80%.

  Proszę o poradę.
  Pozdrawiam,
  Mateusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Garmin dogrywa do swoich urządzeń bazę radarów na Europę firmy Cyclop. To są właśnie te pliki (bodajże 11) o których Pan wspomniał. Faktycznie na Polskę baza ta jest słaba, dlatego polecam pobrać z naszej strony plik z najnowszymi radarami (ostrzeżenia o stałych radarach, miejscach najczęstszych kontroli, przejazdach kolejowych itp). Proszę postępować wg. instrukcji (sposób pierwszy):

   http://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

   Z tego co pamiętam to w modelu nuvi 3597 po wybraniu Dokąd nie ma folderu Dodatki, ale to nie ma znaczenia, bo urządzenie i tak rozpozna wgrany plik. Pliki oryginalnie wgrane przez Garmina zostają bez zmian.

   Co do baterii to być może po podłączeniu do ładowarki samochodowej uda się wskoczyć na 100%. W tym przypadku nie mam innego pomysłu. Jeżeli bateria będzie sprawiać jakiekolwiek problemy zawsze może się Pan skontaktować z bardzo sprawnie działającym serwisem firmy Garmin (poland.support@garmin.com)

   Pozdrawiam

   Łukasz - garmin24.pl

   Usuń
  2. Dobrze, spróbuję tego co Pan proponuje. Czy można w czasie jazdy, gdy natrafi się na jakiś fotoradar zapisać go szybko w pamięci urządzenia. W Mio było to dobrze i intuicyjnie rozwiązane. Tutaj w Garminie jakoś nie odkryłem jeszcze jak to zrobić.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że niestety nie ma takiej możliwości. Jedyne co można zrobić to poprawić ograniczenie prędkości poprzez kliknięcie na ograniczenie i ustawienie prawidłowej wartości.

   Pozdrawiam

   Usuń
 16. witam kupiłem nawigację NUVI 44 LM w sklepie saturn z dożywotnią aktualizacją map. Sprzedawca poinformował mnie żeby do 30 dni od dnia zakupu zarejestrować produkt wpisując nr z paragonu w celu możliwości korzystania z ww. promocji. Gdzie mam wpisać ten nr? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,

   Jeżeli na kartoniku widnieje symbol LM (LifeTime Map) to nie ma żadnego ograniczenia czasowego. W dowolnym momencie może Pan zarejestrować Swoją nawigację w koncie myGarmin (link poniżej):

   https://my.garmin.com/mygarmin/login.htm?service=https%3A%2F%2Fmy.garmin.com%2Fmygarmin%2Fcustomers%2FmyGarminHome.faces

   Zresztą nawet bez rejestracji można rozpocząć pobieranie nowej mapy. Wystarczy pobrać mały program Garmin MapUpDater. Program ten sam rozpoznaje podłączoną do komputera nawigację i sprawdza czy posiada ona licencję na darmowe uaktualnienia map.

   Na paragonach czy fakturach absolutnie nie ma żadnych kodów :). Sprzedawca być może myślał o procedurze dotyczącej nawigacji bez dożywotnich aktualizacji (brak oznaczenia LM lub LMT). W takich sytuacjach na zarejestrowanie i pobranie darmowej mapy, użytkownik ma 3 miesiące.

   Pozdrawiam

   Łukasz - garmin24.pl

   Usuń
 17. Witam,czy mozecie mi powiedziec jak wgrac do nawi dezl 760 polecenia głosowe po polsku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Jeżeli zależy Panu na wybieraniu głosowym to funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w języku polskim.

   A jeśli chodzi o polskiego lektora (polskie wskazówki w trakcie nawigowania) to rozumiem, że sprawdzał Pan na liście dostępnych języków w menu nawigacji i polskiej wersji tam nie ma.

   W takiej sytuacji wystarczy pobrać program Garmin WebUpDater. Link do programu poniżej:

   http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

   Po aktualizacji oprogramowania z listy dodatków należy wybrać Polish Voice. Po pomyłśnej instalacji włączamy nawigację i w ustawieniach wybieramy polski język.

   Pozdrawiam

   Łukasz - garmin24.pl

   Usuń
 18. Witam,

  Wczoraj kupiłem nawigację GARMIN nuvi 2597 LMT, chciałem aktualizować mapy i tu występuje problem.
  Ściągnąłem program Garmin Express oraz program Garmin Map Updater v.3.3.3.

  W programie Garmin Map Updater podczas ściągania aktualizacji oprogramowania wyświetla się błąd- "Wystąpił nieoczekiwany błąd i program musi zostać zamknięty. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Garmin." Powtarzałem tą czynność kilka razy- za każdym razem to samo.

  W programie Garmin Express podczas instalowania aktualizacji(zaczyna od oprogramowania- 6 aktualizacji- ściąga tylko 4 i np aktualzacja oprogramowania sprzętowego 4.30 dochodzi do 399%... a inne też do ponad 300%... Co jest tego przyczyną? Jak rozwiązać ten problem? Jak aktualizować mapy i oprogramowanie bez problemów. Zależy mi na czasie gdyż mam pilny wyjazd...

  Pozdrawiam,
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.

   Proponuje pobrać w pierwszej kolejności program do aktualizacji oprogramowania, czyli Garmin WebUpDater. Link poniżej:

   http://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

   Po pobraniu w/w programu i zainstalowaniu najnowszego oprogramowania proszę pobrać program Garmin MapUpDatera w wersji 3.2.2. Link poniżej:

   http://www.garmin24.pl/garmin_mapupdater

   W dniu dzisiejszym za pomocą tego programu udało mi się pobrać nową mapę. Fakt, że przy uruchamianiu pojawił się komunikat o aktualizacji mapupdatera, ale cała mapa zainstalowała się poprawnie.

   Program Garmin Express najlepiej zamknąć lub odinstalować.

   Pozdrawiam i mam nadzieję, że ta procedura okaże się przydatna.

   Łukasz

   Usuń
 19. Witam. Chcialbym kupic Garmin nuvi 2597LMT Europa GPS w Norwegii. Moje pytanie to czy jest mozliwosc wgrania jezyka polskiego w menu, obsludze itd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Jeżeli nawigacja posiada całą Europę to polskie menu powinno być już zainstalowane. Pod warunkiem, że Garmin Norwegia kupuje towar w Garmin UK, a nie np. ze Stanów. Jeżeli z jakiś powodów polskiego menu nie będzie to zawsze można skorzystać z programu Garmin Webupdater i dograć te języki na które potrzebujemy.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 20. kupiłem nawigację garmin nuvi 44 lm i zainstalowałem program do aktualizacji mapy ale nie chce on wyszukać urządzenia. co mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 21. Mam nawigacje waszej firmy Nuvi660 Euro , kupile dożywotnie aktualizacje , ale problem jest jeden przy aktualizacji stanelo przy tym ze komunikat poinformowal mnie ze mam za malo miejsca, moim zdaniem program powinien sam usuwać takie pliki , teraz mam problem bo nie wiem co usunac zeby wgrac Navigo 2014

  OdpowiedzUsuń
 22. Posiadam Garmina Nuvi 760 i zakupioną dozywotnią aktualizację map. Ostatnio za pomoca Garmin Express zaktualizowałem i sciagnęlem mape CNE Europe 2014.40 na dysk twardy komputera. Jednakze z uwagi na sporą pojemnosc sciagnietej mapy 3,7Gb calosc ulokowalem na komputerze. Obecnie mam zainstalowana karte SD o pjemnosci 2GB, wiec nie wystarcza. Z uwagi na mala pamiec wewnetrzna Garmina -ok. 2Gb (pracuje wolno bo pozostalo jedynie 122MB wolne w pamieci wew. Garmina) oraz mala karte pamieci chyba mnie czekam zakup nowej karty. Jesli tak to jakiej SD czy SDHC o jakie pojemnosci (4Gb) i jak i gdzie wgrac mape , ktora mam na komputerze. Chciałbym odciazyc pamiec wenetrzna Garmina i miec poprawnie zaistalowana nowa mape CNE 2014.40 - jak to zrobic aby miec mape na nowej karcie pamieci. Bede zobowiazany za porade .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Polecam zakup karty pamięci 8GB SDHC, choć i 4GB wystarczy na obecną wersję mapy 2014.40NT. Poniżej podsyłam link z informacją o dopuszczalnych pojemnościach kart dla poszczególnych serii nawigacji Garmin:

   http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B18331ce0-4af6-11e3-f27b-000000000000%7D

   Procedura instalacji jest bardzo prosta. Wkładamy czystą kartę do slotu w nawigacji, podłączamy ją za pomocą kabla usb do komputera i uruchamiamy program Garmin Express.

   W programie wybieramy zakładkę urządzenie, a następnie Zainstaluj ponownie mapy. Express powinien automatycznie rozpoznać kartę i zapytać czy chcemy z niej skorzystać w celu instalacji pełnej mapy Europy.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 23. Witam. Też ostatnio zakupiłem Garmin nuvi 44 i włożyłem kartę 8 gb i nie działa, przy uruchomieniu garmin w Komputerze włączają się dwa okna analogowe 1 garmin , 2 dysk H jak próbuję zainstalować Pełne Aktualizacje Map , W Garmin Expres to ładuje mi się na urządzeniu Garmin nuvi 44, a nie na karcie SD . I mam 2 pytanie, Ściągnąłem sobie z jakiejś strony Internetowej ( Parodie Głosu ) i na żadne sposoby nie potrafię uruchomić w Nawigacji. Z drugiej strony to szkoda że parę, głosów parody do wrzucenia nie ma na Garmin Expres zawsze było by łatwiej. Z Poważaniem Krzysztof.

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam.
  Zamierzam kupić Garmin dezl 760 LMT.
  Moje pytanie brzmi: Jeśli na urządzeniu mam mapę Ameryki Północnej, czy będę mógł podczas aktualizacji mapy (urządzenie posiada dożywotnią aktualizację map) zmienić ją na Europę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie.

   Niestety na 100% nie ma możliwości zamiany licencji. Jedyna możliwość, aby dla takiej nawigacji przypisać dożywotnie aktualizacje na Europę wygląda następująco:

   W pierwszej kolejności należy zakupić mapę Europy na płycie DVD:

   http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-MapSource-City-Navigator-Europa-DVD-010-10887-50/245

   A dopiero później można aktywować aktualizacje dożywotnie, co niestety wiąże się z kolejną opłatą:

   http://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-010-11269-01/134

   Pozdrawiam

   Łukasz Kołodziej

   Usuń
 25. ( ANONIMOWY, 23LIPCA 2014 GODZ, 20:57 ) Witam. Chciałem tylko nadmienić że udało mi się poprawnie uruchomić kartę SD do Garmi nuvi 44, No i jeśli chodzi o zainstalowanie o te dodatkowe GŁOSY PARODIE to już też się dowiedziałem w czym rzecz. Więc mimo wszystko Dziękuję i Pozdrawiam . Krzysztof.

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam, posiadam nawigację dezl560 a na niej mapy "pełne mapy europy 2012.30. Chciałbym wgrać na to urządzenie aktualne mapy. Zainstalowałem program Garmin expres i tam pokazuje mi że trzeba kupić mapy. Z tego co czytam to najwygodniejszą formą dla mnie byłby zakup mapy na karcie SD. Proszę mi podpowiedzieć gdzie można kupić taką mapę i czy czasem nie ma jakiś korzystniejszych opcji aktualizacji. Oraz nazwę map aktualnych dla tych które obecnie tam są wgrane bo ta mapa mi wcześniej wystarczała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Poniżej bezpośredni link do sklepu w którym może Pan zakupić kartę z mapą:

   http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-OneTime-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

   Osobiście uważam, że warto dołożyć 80,00zł i wykupić dożywotnie uaktualnienia, które umożliwiają bezpłatną aktualizację co kwartał, tak długo jak będzie Pan korzystał ze swojej nawigacji. Link do dożywotnich aktualizacji poniżej:

   http://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-dozywotnia-aktualizacja-map-010-11269-01/134

   Aktualizacje dożywotni sprzedawane są jako kod produktu, który należy aktywować na stronie, a później za pomocą kabla USB należy pobrać nową mapę.

   Pozdrawiam

   Łukasz Kołodziej

   Usuń
 27. Witam
  Do swojej nawigacji nuvi3790 kupiłem dożywotnią aktualizację. Próbowałem poprzez Garmin Express zainstalować aktualizację mapy, jednak przy Pełne mapy Europy 2015.10 - konfigurowanie Program przestaje odliczać czas. Program nie przestaje pracować ale nic nie robi. Próbowałem nawet 24h czekać i nic.
  Ma początku myślałem że problem wynika z tego że na mojej nawigacji jest za mało miejsca, więc dokupiłem 16GB kartę microSD. W Garmin Expres odznaczyłem funkcję instalowanie na komputerze wybrałem tą kartę wsadzoną do nawigacji i zainstalowałem. Jednak nawigacja nie pozwala mi wybrać mapy tam zainstalowanej.
  W końcu przeniosłem na dysk Twardy komputera wszystkie piki łącznie z systemowymi oczyszczając nawigację, żeby zwolnić miejsce. Uruchomiłem ją ponownie. Uruchomiła się bez jakiejkolwiek mapy. Podłączyłem do Garmin Expres Nawigator i system ściągną aktualizację oprogramowania. Po czy zaczął ściągać mapę i znowu to samo. Przy konfiguracji system przestaje coś robić (to znaczy program reaguje, ale nic się nie dzieje, czas stoi) trwa to już około 16h.

  Co mogę zrobić żeby w końcu coś mi się udało?
  Pozdrawiam
  Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, próbując w dalszym ciągu coś zrobić. Najpierw chciałem wykorzystać Garmin Map Updater, ale po początkowym pobieraniu mapy wyrzucił mi błąd.
   W końcu skorzystałem z Map Install i skorzystałem z mapy wcześniej ściągniętej na kartę. Program poprawnie mi zainstalował aktualizację, obok na karcie 32GB (wcześniej pisałem o 16Gb ale to była pomyłka)
   W końcu po kilku dniach udało mi się skorzystać z aktualizacji.
   Może to będzie pomocne dla innych co będą mieli podobny problem.
   Pozdrawiam
   Adam

   Usuń
  2. Witam serdecznie,

   Garmin chyba miał w ostatnich dniach jakieś problemy z programem Garmin Express, bo również natrafiłem na podobny problem. U mnie pomogło wyłączenie programu i zignorowanie komunikatu o tym, że odłączenie w trakcie aktualizacji może uszkodzić nawigację. Po ponownym uruchomieniu aplikacji Garmin Express, aktualizacji map pobrała się prawidłowo.

   Warto również co jakiś czas sprawdzić czy posiadamy najświeższą wersję aplikacji Garmin Express. Garmin często wypuszcza poprawki. W celu sprawdzenia wersji Expressa, wystarczy kliknąć na ikonę trybiku, w prawym górnym rogu programu.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 28. Witam. Pytanie dotyczy najnowszej i podobno najlepszej waszej nawigacji GARMIN NUVI 3597. Kupiłem ją niedawno ale jakoś głowy z zachwytu mi nie urwała. Na trasie w której jechałem w góry po drodze dostawałem parokrotnie dziwne komunikaty, żeby skręcić w jakąś drogę która nijak nie odpowiadała kierunkowi trasy. Trasę którą pokonywałem znam dobrze więc jechałem po swojemu po czym nawigacja sama się ustawiała do aktualnej pozycji co jest zrozumiałe no ale gdybym jej nie znał byłoby nie ciekawie :/
  Miejscowość docelowa w ogóle nie była dostępna w wyszukiwarce "DOKĄD?" więc wpisałem kolejną i kolejną i dopiero za czwartym razem znalazłem inną najbliższą docelowej. Fakt, że tam gdzie jechałem jest lekkie zadupie natomiast "automapa" którą miał kolega w drugim aucie działała bez zarzutu i przy przemieszczaniu w owej miejscowości pokazywała wszystko dokładnie nawet z nazwami obszarów o których nazwie nawet nie wiedziałem. W garminie było tylko słowo DROGA więc szału NUVI 3597 nie zrobiła. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy wszystko w porządku. Nie zmienia to postaci rzeczy, że powyższe problemy które opisałem są istotą dobrego doprowadzenia mnie do celu a nie działają. Jak na nawigację która kosztuje ponad 1000 złotych jest to wielkie nieporozumienie. Kumpel za swoją "automapę" dał ponad połowę mniej a działa bez zarzutu. Proszę o jakąś pomoc ponieważ wybieram się za niedługo w dłuższą trasę której akurat nie znam i nie uśmiecha mi się błądzenie w poszukiwaniu odpowiedniej drogi.
  Zaznaczam, że nawigacja jest kupiona niedawno i nie były robione na niej żadne aktualizacje.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   Odnośnie wyszukiwania małych mieścinek to w nawigacjach samochodowych Garmin temat wygląda następująco. Przykład dotyczy modelu Nuvi 3597:

   1. Klikamy Dokąd?
   2. Klikamy Strzałkę w dół.
   3. Wybieramy Dodaj skrót i z listy wybieramy: Miasta
   4. Po dodaniu Miasta pojawią się na stronie głównej. Porada: Przytrzymanie ikony pozwala ją przenosić w dowolne miejsce.
   5. Klikamy na miasta i wybieramy Wyszukaj. Wpisujemy daną mieścinę - "lekkie zadupie" :)
   6. Na liście powinna pojawić się lista miejscowości. Jeżeli w danym kraju jest więcej miejscowości o takiej samej nazwie to po przecinku podana jest druga większa miejscowość

   Odnośnie prowadzenia to faktycznie dziwna sprawa. W dniu dzisiejszym Garmin udostępnił nową mapę, oznaczoną symbolem 2015.20. Myślę, że warto ją pobrać.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 29. poaiadam garmin nuvi 55 lm z mapa europy wschodniej jak wgrac mape europy zachodniej

  OdpowiedzUsuń
 30. pomylilem sie 52 LM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Niestety jedyna możliwość to zakup karty pamięci z mapą całej Europy. Opis takiej karty znajduje się pod poniższym linkiem:

   http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-OneTime-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

   Należy pamiętać o tym, że w przyszłości dożywotnia aktualizacja nadal będzie dotyczyła jedynie oryginalnie przypisanego do nawigacji regionu mapy Europy. W przypadku modelu Nuvi 52LM, zakupionego w Polsce będzie to region Europy Wschodniej.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 31. ..a czy te mapki z karty nie mozna aktualizowac jakos zeby nie trzeba bylokupowac ciagle nowych kart? dziekuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie :( Taki urok wersji Nuvi 52LM. Osobiście przy doradzaniu zawsze podkreślam, że wersja nawigacji z regionem Europy np. Nuvi 52LM ma korzystniejszą cenę, ale kosztem licencji na pozostałe kraje Europy. Przed zakupem warto przemyśleć, czy przypadkiem w przyszłości Europa Zachodnia się nie przyda. Niestety wielu sprzedawców zapomina o tym ważnym szczególe i co więcej odpowiadają, że z rozszerzeniem mapy nie ma problemu:(

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 32. Witam, jaki powinnam mieć rozmiar karty pamięci, żeby moc wgrac aktualizacje? Cały czas pokazuje mi się brak miejsca....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.

   Jeżeli nawigacja posiada mapę całej Europy, to najlepiej dołożyć kartę 8GB. Co prawda najnowsza mapa nie przekracza jeszcze 4GB, ale myśląc przyszłościowo lepiej od razu zakupić większą kartę.

   Przed zakupem karty, warto sprawdzić poniższą tabelkę. Starsze serie nawigacji nie obsługują większy kart:

   http://support.garmin.com/support/searchSupport/case.faces?caseId=%7B18331ce0-4af6-11e3-f27b-000000000000%7D

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 33. Witam,u mnie aktualizacja stoi przy 0% i nie zamierza wystartować......

  OdpowiedzUsuń
 34. Czy do pierwszej aktualizacji nuvi52lm potrzebna jest już karta pamięci? Jeśli tak to o jakiej pojemności najlepiej aby co chwilę jej nie zmieniać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy pierwszej aktualizacji mapy, karta nie będzie wymagana.

   Usuń
 35. Witam.
  Zakupiłem nawigację nuvi52lm, jednak przy połączeniu z komputerem wyskakuje samo nuvi52. Czy to robi jakąś różnicę? Chciałem zaktualizować mapę to garmin expres czyta urządzenie ale aktualizacja stoi na0% zaś Garmin MapUpDater nie znajduje nawigacji mimo, że jest podłączona.Jak sobie poradzić z tym problemem?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   W takiej sytuacji sugeruję skontaktować się bezpośrednio z serwisem. Serwis po numerach seryjnych nawigacji może sprawdzić czy dożywotnie aktualizację są aktywowane dla danego urządzenia. Telefon kontaktowy do serwisu to: 00 800 44 12 454 lub mail: poland.support@garmin.com

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 36. Witam.. Mam problem podłączyłem nawigację nuvi 3590LM do komputera i próbowałem ją zaktualizować za pomocą aplikacji Garmin express. Oczywiście jak zawsze ściąganie aktualizacji przy pomocy tej aplikacji trwa wieki. Postanowiłem skorzystać z aplikacji którą Pan tutaj poleca, czyli Garmin Mapupdater, ale na tej znowu mi wyskakuje komunikat " To urządzenie GPS firmy Garmin nie jest uprawnione do zastosowania tej aktualizacji, ponieważ poprzednia wersja mapy nie jest zainstalowana" Nadmienię że mam wykupiony dostęp do dożywotniej aktualizacji map. Proszę mi poradzić co zrobić. Z góry dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z serwisem Garmina. Skoro posiada Pan dożywotnie uaktualnienia to komunikat o braku wcześniejszych map jest dość dziwny.

   Serwis po numerze seryjnym sprawdzi w czym tkwi problem.

   Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com
   Telefon: 00 800 44 12 454 (darmowe połączenie z tel. stacjonarnego)

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 37. Witam.
  Od 3 miesięcy jestem szczę śliwym posiadaczm NUVI 54LM. Spisuje się bezbłędnie i bardzo dokładnie w czasie kilku podruży zagranicznych. Brakuje mi jedynie licznika kilometrów pozostałych do przejechania od startu do celu, jest tylko czas przybycia do celu.Podobno istnieje możliwość ustawienia takiej obcji. ale pomimo prób nie umiem tego ustawić.Widziałem takie wyświetlanie kilometrów w NUVI 54LM u znajomego w Niemczech. Możliwe, że taka opcja jest tylko w oprogramowaniu Niemieckim?. Proszę o poradę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   W celu wyświetlenia większej ilości danych w ekranie mapy należy wykonać następujące czynności:

   1. Z ekranu głównego wybieramy Narzędzia
   2. Klikamy na pozycję Mapa
   3. Klikamy na strzałkę w dół i zmieniamy opcję Widok Standardowy na Więcej danych

   Wracamy do widoku głównego i wybieramy Pokaż mapę. W prawej części ekranu powinny pojawić się dodatkowe pola. W każdym okienku można ustawić inny parametr. Część parametrów jest widoczna dopiero po wytyczeniu trasy do punktu.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 38. Witam,
  posiadam Garmina Navigator V BMW . Program Gramin Express pomimo zwiększenia pamięci dodatkowej ( 16GB) informuje mnie ,że czas ją dokupić. Istnieje również problem z rozłączeniem telefonu . Co 3 sekundy pojawia sie (ptaszek) z informacja ,że telefon jest zaintalowany poprawnie. Po czym znika i tak w kółko ( telefon samsunga i noki wysokie modele). Nadmienię ,że mam dostępność do dwóch nawigacji wymienionego typu. Sprawdzenie odbyło się na pamięciach o różnej pojemnosci i firm. Telefonów użytych do sprawdzenia :ilosć 6 sztuk. Urządzenia zaktualizowane.

  Pozdrawiam
  Olgierd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Skoro oprogramowanie jest najświeższe i sprawdził Pan działanie bluetooth'a aż na 6 telefonach to niestety, ale nie mam więcej pomysłów. Proszę napisać maila bezpośrednio do serwisu Garmin. Adres kontaktowy to: poland.support@garmin.com

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 39. Witam.
  Ostatnio odnalazłem moją starą, bo kupioną w roku 2007, nawigację Garmin nuvi200. Jako że mój znajomy ostatnio zarzekał się że nawigacje Garmina mają dożywotnią, bezpłatną możliwość aktualizacji map, postanowiłem zrobić update mojej nawigacji. Niestety, z czego udało mi się zrozumieć na stronach Garmina, wygląda na to, że tylko określone modele mają takie opcje. Mam rację?
  Czy mój Garmin Nuvi 200 jest objęty możliwością aktualizacji map w nieskończoność?

  Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Aktualizacje są oferowane w nawigacjach garmin od około 2010/2011 roku. Jeżeli nigdy dla nawigacji nuvi 200 nie kupował Pan karty garmin life time Europa to Pana urządzenie nie będzie objęte darmową aktualizacją. Poniżej link do karty:

   https://www.garmin24.pl/pl/p/Aktualizacja-nuMaps-Lifetime-Europe-010-11269-01/134

   Nawigacje Garmin oznaczone w nazwie symbolem LM lub LMT posiadają dożywotnie i darmowe uaktualnienia map.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 40. witam..od tygodnia jestem posiadaczem nawigacji garmin navi 54 lm..przy kazdorazowym załanczaniu nawigacji muszę ustawiać język i potwierdzać umowę licencyjną.czy nie można tego obejść?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Wybór języka powinien zostać zapamiętany po załapaniu sygnału GPS i pracy urządzenia przez około 30 minut. Jeżeli tak się nie dzieje to radzę pobrać najnowsze oprogramowanie. Garmin Nuvi 54LM były produkowane kilka lat temu. Od tego czasu Garmin wypuścił sporo poprawek. Do aktualizacji należy wykorzystać program Garmin Express:

   http://software.garmin.com/pl-PL/express.html

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 41. Witam, mam problem z aktualizacją map w garmin nuvi 350, zakupiłem zdrapkę na dożywotnie aktualizację map, zarejestrowałem się na stronie garmina itd... otóż aktualnie nie mogę zaktualizować map ponieważ garmin express jak i MapUpDater nie pozwalają na instalację pełnej mapy Europy tylko częściowe instalację mapy ponieważ urządzenie nie ma wystarczająco miejsca, karty pamięci posiadam od 2GB do nawet 16GB i którą bym nie włożył dalej to samo, w garmin express w urządzeniu pokazuje cały czas że zajęte jest 1,6GB pamięci wewnętrznej i pozostało wolnego miejsca 400MB a pod tym jest komunikat że pozostało mało pamięci w urządzeniu i zaleca się zakupienie karty aby w przyszłości móc aktualizować mapy, także proszę o jakąś podpowiedź co mam dalej robić bo stoję w martwym punkcie, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Garmin Nuvi 350 nie obsługuje plików mapowych powyżej 2GB. Garmin Express powinien wyrzucić stosowny komunikat. Dlaczego tak się nie dzieje nie mam pojęcia :( Jakby nie było, w takiej sytuacji należy najpierw zainstalować mapę całej Europy na komputerze, a później za pomocą programu garmin map install wysłać wybrany fragment mapy do pamięci wewnętrznej nawigacji lub na kartę 2GB.

   Z poniższego linku można pobrać instrukcję instalacji mapy na komputerze:

   http://www1.zippyshare.com/v/87212862/file.html

   Proszę pamiętać, że wygenerowany ręcznie plik nie może przekraczać 2GB. Jeżeli pamięć wewnętrzna pozwala to można część map wysłać do środka i resztę na kartę.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 42. Witam, wgrałem aplikacją Garmin Map Updatter jeden region na urządzenie, potem dograłem Map Install ile weszło na urządzenie , ale już resztę którą wgrałem na kartę 2GB nawigacja nie widzi tego, nie wiem co jest grane... z góry dziękuję za jakąś pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Proszę napisać jakie pliki utworzyły się na karcie pamięci. Powinnien być folder Garmin, a w nim:

   gmapsupp.img (główny plik z mapą)
   gmapsupp.unl (plik odblokowujący mapę)
   gmapsupp.gma

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
  2. na karcie jest folder Garmin a w nim plik "gmapsupp" i po za nim jakieś 3 pliki typ gma literowo-numeryczne

   Usuń
  3. Skąd mam wziaswziąć te pliki?

   Usuń
  4. Witam. Pliki powinny wygenerować się automatycznie. Dlaczego tak się nie dzieje nie mam pojęcia :( Jeżeli jest Pan z okolic Poznania lub Wrocławia to zapraszam do salonów garmin24.pl. Chłopaki na miejscu spróbują pomóc. Jeśli nie to pozostaje bezpośredni kontakt ze wsprciem technicznym firmy Garmin. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
 43. Witam,chciałbym wiedzieć czy nie wgranie aktualizacji map w przeciągu roku pozbawia gps z oznaczeniem LM możliwości aktualizacji.Prosiłbym również o ostatnie aktualne oznaczenie po którym mogę jeszcze zrobić aktualizację Europa 45.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Po roku bez problemu nadal będzie można pobierać nowe mapy. Wystarczy zainstalować na komputerze program Garmin Express i podłączyć nawigację do komputera za pomocą kabla USB.

   Szczegóły dotyczące warunków pobierania darmowych aktualizacji znajdują się pod poniższym linkiem:

   http://www.garmin.com/pl-PL/legal/lmdisclaimer

   Symbol najnowszej mapy znajduje się pod poniższym linkiem:

   https://www.garmin24.pl/nawa_mapa_europy_garmin

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 44. Witam posiadam nuvi50 LM z dożywotnią aktualizacją map europy wschodniej , wszystko ładnie działa . Moje pytanie to jak zrobić aby pobrać i aktualizować za darmo całą Europę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.

   Niestety w przypadku gdy nawigacja posiada fabrycznie zainstalowany region mapy (np. Europa Wschodnia) wraz z dożywotnimi uaktualnieniami, to nie ma możliwości rozszerzenia aktualizacji na całą Europę. Nie można tego zrobić ani za darmo, ani odpłatnie.

   Jedyna możliwość uzyskania reszty Europy to zakup nowej mapy na karcie pamięci:

   https://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

   Nie bez przyczyny nawigacje z regionem i darmową aktualizacją mają korzystniejszą cenę początkową. Tego typu nawigacja jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie podróżują np. na zachód Europy.

   Niestety nie mamy wpływu na inne punkty sprzedaży. Szkoda, że nie wszyscy sprzedawcy informują o braku możliwości rozszerzenia aktualizacji dożywotnich :(

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 45. Witam. mam problem z aktualizacją map - posiadam nawigację NUVI 54 LM. Przy próbie aktualizacji pojawia się komunikat "to urządzenie gps firmy GARMIN nie jest uprawnione do zastosowania tej aktualizacji, ponieważ poprzednia wersja mapy nie jest zainstalowana". Proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   W tej sytuacji jedyne rozwiązanie to kontakt ze wsparciem technicznym firmy Garmin. Serwis na podstawie numeru seryjnego przypisze do nawigacji odpowiednią mapę. Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com. Telefon: 00 800 44 12 454 (darmowe połączenie z telefonu stacjonarnego).

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 46. tyle kasy wydanej za nawigacje! niby gurmin a to jest takie gówno że szkoda gadać i do tego taka droga aktualizacja map która wcale nie jest prosta i tania! :(

  OdpowiedzUsuń
 47. Witam,

  proszę o wsparcie (a może wyjaśnienie) w sprawie aktualizacji map w nuvi 3597 LMT. Sprzęt zakupiony 23.12.2014 z firmware 4.20 i mapą CNE 2015.10. Po zakupie ściągnąłem program Garmin Express (komputer z Windows XP) i zacząłem aktualizację. Najpierw ostrzeżenie o końcu wsparcia dla Windows XP, ale zignorowałem. Program znalazł nowszy firmware (4.60), nowszy głos Agata (2.20) i mapy CNE2015.30. Wolne miejsce w pamięci nawigacji, o ile pamiętam, 59MB i ostrzeżenie, żeby kupić kartę. Firmware i głos się zainstalował, przy mapach wyskakiwały błędy bez szczegółowego określenia o co chodzi. w tym momencie zrobiłem backup urządzenia. Po 2 dniach lektury różnych forów doszedłem do tego, że za mało jest miejsca na dysku C komputera. Powinno być około 12 GB, o czym program oczywiście nie powiadamia! Zrobiłem miejsce i błędy zniknęły, pojawiło się natomiast pytanie programu, co zrobić, aby nowe mapy się zmieściły. Była dostępna opcja "usuń niepotrzebne pliki, aby zwolnić miejsce" czy coś w tym duchu. Ponieważ nie miałem karty pamięci, wybrałem tę opcję. Mapy się ściągnęły i wgrały, usuwając głosy za wyjątkiem polskich i angielskich, a wolnej pamięci pozostało ok. 500MB albo 850MB (nie pamiętam).
  W międzyczasie dokupiłem kartę pamięci 8GB FAT32, włożyłem i chciałem powtórzyć instalację map, ale na kartę pamięci. I tu zaczął się mój problem.
  Przywróciłem zawartość urządzenia z wcześniejszego backupu (metodą skopiowania do pamięci wszystkich wczesniej zachowanych plików) i rozpocząłem ponowną aktualizację. Express wyszukał mapy CNE2015.30, ale tym razem nie pojawiła się opcja kasowania głosów ani też instalacji na kartę. Po zatwierdzenie aktualizacji program sam decydował, że kasuje głosy, co okazywało się po instalacji map.
  Wg różnych opisów w internecie powinna pojawić się na początku opcja instalacji na karcie albo kasowania głosów. Czy mam rację? Jak to wywołać, skoro samo się nie pojawia? Wersja Garmin Express: 3.2.26.
  Spróbowałem polecaną przez Was aplikacją MapUpdater wersja 3.3.4. W dniu 24.12.2014 znajdowała tylko mapę CNE2015.20, a więc starszą niż Express i zrezygnowałem z instalacji.
  Co dziwne podczas próby w dniu 30.12.2014 do dziś zamiast znajdowania mapy MapUpdater daje komunikat "W sprzedaży dostępne nowe mapy, wejdź na garmin.com aby kupić" albo "wyjdź". Czy w tych kilka dni coś się zmieniło w działaniu programu? Po wejściu na stronę wyświetla, że do instalacji map zainstalować Garmin Express, a zawartości nawigacji nie może odczytać. To samo dzieje się przy próbie instalacji przez Dashboard.
  Zależy mi na instalacji map na karcie i świadomym wyborze trybu instalacji. Czy na dzień dzisiejszy jest jakieś w pełni działające narzędzie? To drogi sprzęt i obsługa powinna być perfekcyjna, a ja na wertowaniu internetu i próbach instalacji spędziłem łącznie jakieś 3 dni.
  Nie uprzedzacie na Waszym forum, że nawet jeżeli wybierze się tryb instalacji map "tylko urządzenie", to i tak zostają one na dysku C (dokladnie w Documents and Settings), co zajmuje ponad 10GB i trzeba je kasować po instalacji ręcznie.
  Dodam, że próbowałem: podłączać w trybie MTP i mass storage. Wykonałem master reset. Skasowałem plik GarminDevice.xml aby utworzył się na nowo. Nie dało to żadnych zmian w zachowaniu programów.

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam
  Mam garmina z mapami europy wschodniej teraz potrzebuję map europy zachodniej czy ktoś wie jak to zrobić?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Jeżeli model, który posiadasz nie miał fabrycznie przypisanych aktualizacji dożywotnich (brak oznaczenia LM na kartoniku i nawigacji) to można taką aktualizację dokupić. Po aktywacji otrzymasz możliwość pobrania pełnej mapy Europy. Zapewne będzie wymagana karta pamięci.

   Jeżeli jednak Twoja nawigacja ma dożywotnie uaktualnienia na region wschodni, to jedyna legalna droga zdobycia Europy Zachodniej to zakup karty z mapą:

   https://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-City-Navigator-Europe-NT-microSDSD-010-11226-03/499

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
 49. Witam, jak zmienić lektora w Garmin 54LM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Z tego co pamiętam niestety nie ma takiej możliwości. Przynajmniej jeżeli chodzi o lektora polskiego. Dopiero od modelu Nuvi 56LM Garmin udostępnił nowe głosy ( z wymową nazw ulic). Dla pewności można pobrać darmowy program Garmin Express:

   http://software.garmin.com/pl-PL/express.html

   Podłączyć nawigację za pomocą kabla usb do komputera i uruchomić Garmin Express. Po synchronizacji, przechodzimy do zakładki Urządzenie i szukamy na liście dodatków czy są dostępne dodatkowe języki.

   Z poniższej strony można pobrać lektorów zagranicznych:

   http://www8.garmin.com/vehicles/voices/

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 50. Witam,

  Dostałem z zagranicy nawigację samochodową Garmin Nuvi50LM na której zainstalowana jest mapa CN North America NT 2014.10 z dozywotnią aktualizacją. Z tego co już sie dowiedziałem, musze wgrać mapę City navigator Europe NT, którą zakupiłem na płycie DVD. Moje pytanie to jak mam to zrobić, przy próbie instalacji na urządzeniu Garmin dostaję informację, że brakuje wolnego miejsca na urządzeniu docelowym, zajęte jest całe 16GB. Czy teraz nową mapę mam wgrać na zewnętrzną pamieć microSD (jeśli tak, to jak jaką powinna mieć pojemnosc) czy jest możliwośc skasowania istniejącej mapy North America? Jeśli tak, to w jaki sposób?

  Pozdrawiam,
  Maciek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Mapa Europy zajmuje około 3,5 GB, dlatego najlepiej zakupić kartę o pojemności 8 GB.

   Odnośnie mapy Stanów to można ją ręcznie usunąć z pamięci wewnętrznej nawigacji. Po podłączeniu nawigacji do komputera, otwieramy Mój komputer, następnie dysk wymienny Garmin. Dalej otwieramy folder Garmin i odszukujemy plik o nazwie: gmapprom (powinien zajmować około 1.3GB). Klikamy prawym myszki i wycinamy plik. Wklejamy plik do folderu na dysku komputera i zachowujemy na przyszłość (gdyby jednak mapa Stanów była potrzebna - teoretycznie będzie ją można odtworzyć za pomocą programu garmin express i dożywotnich aktualizacji, ale kopia na dysku nie zaszkodzi).

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 51. Witam! Zaktualizowałem mapy w NUVI 1390 bez problemów. Kiedy chciałem wpisać adres nawigacja nie przyjmuje żadnej nazwy miasta ani ulicy. Co się stało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Moim zdaniem przyczyny mogą być dwie. Nowa mapa nie zainstalowała się w pełni lub jest wyłączona. Po włączeniu nawigacji klikamy na "Ustawienia" w prawym dolnym narożniku ekranu. Następnie ponownie wybieramy Ustawienia, a później Mapa. W ustawieniach mapy klikamy w pasku na dole na pozycję: Informacja lub Info Map (nie pamiętam dokładnie nazwy). Po kliknięciu powinna pojawić się zainstalowana w nawigacji mapa np. CN 2015.20NT.

   Jeżeli lista będzie pusta, to mapę należy zainstalować ponownie za pomocą programu garmin express. Jeśli na liście będzie widoczna mapa, ale kwadracik przy niej będzie pusty to należy go zaznaczyć.

   Mam nadzieję, że powyższe rady rozwiążą problem.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
  2. Dziękuję za podpowiedź. Miałem w informacji o mapach odznaczone dwie wersje stara i nową. Jak wybrałem nową można było wybrac miasta i nazwy ulic.

   Usuń
 52. Mam Garmin Nuvi 44LM, po aktualizacji ( na dziś najnowsza) zginął asystent pasa ruchu. Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Sugeruję ponownie podłączyć nawigację do komputera i za pośrednictwem programu Garmin Express przeinstalować mapę. Być może plik odpowiedzialne za wyświetlanie dodatkowych zjazdów nie zainstalowały się prawidłowo.

   Pozdrawiam

   Łukasz

   Usuń
 53. W sierpniu 2013r. kupiłem GARMIN NUVI54LM z dożywotnią aktualizacją. Kilkakrotnie próbowałem aktualizować za pomocą komputera.Aktualizacja map dotarła do 99% i mimo normalnego połączenia z siecią proces pobierania zakończył się i od kilku godziny nie dzieje się kompletnie nic.... Poradźcie co dalej,proszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Proszę sprawdzić czy posiada Pana najnowszą wersję programu Garmin Express. W tym celu po włączeniu GE klikamy na ikonę koła zębatego (prawy górny narożnik) i w dolnej części wybieramy: Sprawdź dostępność nowszej wersji. Po instalacji nowszego oprogramowania, ponownie przeprowadzamy proces instalacji mapy.

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
 54. Dziękuję bardzo za informację.Mapy weszły 2015.30 wersja 3.2.27.0
  Pozdrawiam Dariusz

  OdpowiedzUsuń
 55. Witam. Mam nawigację nuvi 760 i dożywotnią aktualizację. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Garmin Express bez przerwy mam komunikat "wystąpił nieoczekiwany błąd i program musi zostać zamknięty". Mam Win7 64. Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Podobnie jak w zapytaniu powyżej. Proszę sprawdzić czy posiada Pana najnowszą wersję programu Garmin Express. W tym celu po włączeniu GE klikamy na ikonę koła zębatego (prawy górny narożnik) i w dolnej części wybieramy: Sprawdź dostępność nowszej wersji. Po instalacji nowszego oprogramowania, ponownie przeprowadzamy proces instalacji mapy.

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
  2. Witam.
   Jak niby mam to zrobić? Po włączeniu GE natychmiast wyskakuje ww. komunikat i nie mogę już niczego zrobić poza zamknięciem okna. Nie mam szans kliknąć żadnej ikony koła zębatego!
   Dlaczego miałbym nie mieć najnowszej wersji skoro ściągnąłem ją wczoraj ze strony Garmin?
   Uruchamiałem GE na różne sposoby: jako administrator, w wersji dla XP i innych, z włączonym antywirusem i bez...
   Nie mam to żadnego wpływu.
   Co mam robić?
   Proszę o pomoc.
   Pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  3. Witam,

   Pozostaje kontakt z działem technicznym firmy Garmin. Ja więcej pomysłów niestety nie mam.
   Mail kontaktowy to: poland.support@garmin.com lub infolinia: 00 800 44 12 454 (darmowe połączenie z tel. stacjonarnego)

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
  4. Dziękuję.

   Usuń
 56. Witam , posiadam mapy do radia kenwood DNX5260bt !!! kontakt anakondos@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Niestety w kwestii aktualizacji map w kenwwodzie nie pomogę :(. Proszę napisać do wsparcia Garmin zapytanie, gdzie w Polsce można wykupić aktualizację. Z tego co się orientuję to aktualizację map dla Kenwooda mogą sprzedawać tylko autoryzowane punkty Kenwood.

   Mail kontaktowy do serwisu: poland.support@garmin.com

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
 57. Witam Posiadam nuviego 3590 z dożywotnią aktualizacją. Ostatnio mi krzyczy że ma za mało miejsca na aktualizację mapy. mam w nim kartę SD 4GB. Pytanie czy nowe mapy są nadpisywane na starych czy dopisywane obok ? A jeżeli dopisywane do jak mozna wyczyścić te stare niepotrzebne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Jeżeli pobieramy aktualizację za pomocą programu Garmin Express to nowa mapa powinna zastąpić starą.

   Pozdrawiam
   Łukasz

   Usuń
 58. Witam . Garmin Nuvi 2597 LMT aktualizowałem w styczniu 2015.30ALL ,a jest już nowsza 2015.40 , czy mogę aktualizować czy mam czekać 90dni. Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 59. Dzień Dobry, posiadając LM można pobierać mapy na bieżąco, bez konieczności czekania kwartału na następne pobranie (średnio z taką częstotliwością pojawiają się nowe aktualizacje).

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
 60. Garmin nuvi 56, pomimo pomyslnej aktualizacji i instalacji mapy nie mam mapy w urzadzeniu.
  Wchodze na moje mapy a tam informacja zainstaluj mape.
  To samo przy wyborze adresu Dane Mapy sa niedostepne.
  Prosze o podpowiedz co moge zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 61. Dzień Dobry,
  należałoby zrobić Master Reset urządzenia. Urządzenie musi być naładowane. Należy wejść w pokaż mapę, następnie prędkość i w widoku komputera podróży kliknąć i przytrzymać kierunek świata (na górze po środku: N,S,W,E). Powinien pokazać się komunikat "Clear All User Data". Wybieramy go i następnie zatwierdzamy. Po uruchomieniu się urządzenia wybieramy język. Po czym podłączamy do komputera i raz jeszcze instalujemy nową mapę.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, zrobilem wedle zalecen, po resecie pokazl ze nie ma map prosze zainstalowac mape, mape zainstalowal ale efekt taki sam. Brak mapy na urzadzeniu.
   Moze jakas inna koncepcja?
   Pozdrawiam Piotr

   Usuń
  2. Można jeszcze spróbować usunąć plik z nawigacji. W folderze Garmin znajduje się GarminDevice.xml. Proszę usunąć wskazany plik, a następnie odłączyć urządzenie od komputera i włączyć je celem wykreowania nowego. Po tej czynności podłączyć raz jeszcze sprzęt do komputera i prz pomocy Garmin Express wgrać mapę.
   Jeśli ten zabieg nie poskutkuje będzie trzeba skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
   bądź pod numer telefonnu: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 62. Witam. Czy urzadzenia z mapami full europe np. 2497LM, zawieraja mapy Polski i Wielkiej Brytanii. Dziekuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jeśli mamy wersję z pełną Europą to znajdziemy tam pokrycie min. Polski i Wielkiej Brytanii.
   Dodatkowo w modelach LM została przypisana bezpłatna i dożywotnia aktualizacja map.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 63. Witam posiadam nüvi® 255W z mapą City Navigator Europe NT 2010.20 Limited, Deluxe All Regions, Sept 09. Chicałabym zakupić nüMaps Lifetime™ Europe ale na moim koncie Garmin jedyną dostępną aktualizacją map jest nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NTU 2014. Czy oznacza to, że nie mogę kupić dożywotniej aktualizacji?

  Pozdrawiam

  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   w teorii można przypisać do tego urządzenia Lifetime, jednak jest to na tyle wiekowe urządzenie, że nie ma to najmniejszego sensu. Niestety model 255W odczytuje tylko mapy do wielkości 2 GB, a cała Europa ma coś koło 3,5 GB. Co prawda można bawić się w rozbijanie mapy na dwie części, ale problemem może być dla nawigacji przeliczenie dłuższej trasy. W zasadzie nie wykonalne.
   Zalecałbym zakup nowej nawigacji z dożywotnią aktualizacją map (ceny zaczynają się od 360 zł Europa wschodnia, bądź 600 zł cała Europa).
   Ewentualnie można pokusić się o dokupienie mniejszego regionu na karcie pamięci SD/microSD.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Czyli zakupienie kartySD np 8 GB i wgrania na kartę aktualizacji nie rozwiąże problemu?

   Pozdrawiam
   Anna

   Usuń
  3. Niestety nie. Można co prawda dograć mniejszy fragment mapy (do 2 GB), ale przy tym modelu Lifetime mija się raczej z celem.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 64. witam, kupiłem garmin nuvi 44lm z mapami całej Europy. dodatkowo kupiłem oryginalną mapę City Navigator North America NT na płycie dvd. do urządzenia włożyłem kartę microsd 8gb. okazało się, że garmin express zainstalował mi tę mapę chyba w pamięci wewnętrznej, bo garmin express pokazuje, ze na urządzeniu mam teraz obie mapy, a karta micsd jest pusta.
  czy to mozliwe, że mam obie mapy w pamięci wewnętrznej urządzenia ? ile pojemności ma ta pamięć w moim urządzeniu ? jak sprawdzić, czy mapa ameryki na pewno jest zainstalowana ?
  dziękuję za odpowiedzi
  marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   najłatwiej będzie to sprawdzić wchodząc w urządzeniu w ustawienia=>mapa=>informacje o mapie.
   Jeśli będą figurować obie mapy to oznacza, że są fizycznie zainstalowane w pamięci wewnętrznej urządzenia.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 65. witam
  kupilem garmin nuvi 2557 z dozywotnia aktualizacja map .Po wgraniu pozostalo mi ok 2 giga wolnego miejsca . Jak na dalsze pobieranie aktualizacji jest troche za malo miejsca i chce dokupic karte pamieci . Czy moja nawigacja bedzie obslugiwac karte 16 GB ? Oczywiscie jest micro HC i 10 class . Byc moze kupic 8 GB czy tez 32 GB ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   w procesie aktualizacji mapy, stara jest usuwana i zastępowana nową. Jeżeli po takim procesie ma Pan w dalszym ciągu ok. 2 GB wolnego miejsca pamięci wewnętrznej to nie zachodzi potrzeba dokupienia karty pamięci. Jednak, gdyby zdecydował się Pan na jej zakup to karta microSD 8GB w zupełności wystarczy.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 66. witam
  w sieci juz sie pojawiły piraty europa 2015.40 -http://chomikuj.pl/action/SearchFiles i mozna je pobrac za free a kiedy bedzie ta aktualizacja dostepna dla uczciwych użytkowników płacących za nawigacje z dożywotnią aktualizacją map?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   spodziewamy się wypuszczenia aktualizacji 2015.40 w pierwszych tygodniach marca.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń

 67. Witam. Jak tutaj Pan wyżej opisuje również mam podobne problemy.Posiadam nuvi44 LM z dożywotnią aktualizacją.Oczywiście też mimo prawidłowych ustawień jak wynika z odp. garmin24.pl wyprowadza mnie jakimiś dziwnymi drogami,pomimo że jest ustawiona trasa (od,do) dobrze znana mi, navi pokazuje mi jakieś kosmiczne alternatywy :( Mam najnowsza wersje map Europy 2015.30.Sprawdziłam wszelkie pomocnicze pytania itd. Może są aktualizacje map poszczególnych krajów (oczywiście szukałam i niestety nie znalazłam) chociażby Polski chętnie bym nawet zakupiła.A i czy jeżeli bym aktualizowała taką mapę,nie stracę gwarancji czy możliwości bezpłatnej aktualizacji? Dodam że ostatnio nawet poprowadziła mnie po drogach gruntowych mimo że mam zaznaczone omijanie,a później się okazało że była elegancka droga krajowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   proszę jeszcze sprawdzić tryb obliczania tras w ustawieniach nawigacji. Niedługo pojawi się aktualizacja mapy do 2015.40 i być może to rozwiąże problem.
   Jeśli chodzi o inne mapy to uprzedzam, i każda mapa ingerująca w oprogramowanie Garmina może powodować utratę gwarancji. Można dogrywać mapy w formacie gmapsupp.img

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 68. Witam, czy jak kupie używaną nawigacje z dożywotnią aktualizacją to będą ją miał, czy też z racji zmiany właściciela takowa się dezaktywuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   bezpłatna, dożywotnia aktualizacja map przysługuje urządzeniu dopóki będzie ono sprawne, bez znaczenia na to kto będzie jego użytkownikiem.
   Niemniej proszę upewnić się jakie jest pokrycie owej bezpłatnej aktualizacji, by się później nie okazało, że wszystko fajnie, ale nie ma Polski, czy nawet Europy.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 69. Witam,

  Zakupiłem nawigację garmin 3597 czy jest możliwość włączenia poleceń głosowych w języku angielskim? Mogę włączyć w j. niemieckim. Chcąc ustawić jeżyk angielski wyskakuje komunikat, że navi nie obsługuje angielskiego!.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   należałoby zaktualizować oprogramowanie i język angielski przy pomocy programu Webupdater. Do pobrania na stronie: https://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167.
   Jeżeli ten proces nie przyniesie zamierzonego efektu można spróbować zrobić master reset urządzenia (skutkujący utrata wprowadzonych danych).
   Aby go zrobić należy wejść w pokaż mapę, następnie prędkość i tam w półokrągłym polu na górze, i po środku widnieje kompas, na który należy kliknąć i przytrzymać palcem. Po chwili powinno wyskoczyć zapytanie czy chcemy usunąć wszystkie dane (pierwsza z góry), wybieramy ją, a następnie potwierdzamy. Po czym urządzenie zrestartuje się do ustawień fabrycznych.
   Jeżeli to nie za skutkuje należy zwrócić się do swojego sprzedawcy bądź pomocy technicznej Garmin Polska.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 70. Witam
  Ja również jak przedmówcy mam podobny problem, zakupiłem ok miesiąca temu nawigację Garmin nuvi44LM i nie jestem z jej działania zadowolony, ponieważ: nie widzi ulic, które są i prowadzi po ulicach, których nie ma. Ponadto prowadzi pod prąd w ulice jednokierunkowe. Niezależnie od tego czy wybierze się tryb najkrótsza trasa czy najkrótszy czas prowadzi tą samą trasą, która nie jest ani najkrótsza, ani najszybsza. Czy może nie jest tak, że po prostu jakaś partia nawigacji nuvi44LM ma jakieś wady? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   należałoby zacząć od aktualizacji mapy w urządzeniu. Można to zrobic przy pomocy programu Garmin Express do pobrania: http://software.garmin.com/pl-PL/express.html.
   Jeżeli to nie pomoże proszę skontaktować się ze swoim sprzedawcą.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 71. Witam.

  Kupiłem nawigację Garmin54LM. Pobrałem aktualizację mapy, dlatego mam pytanie,czy nawigacja posiada mapę dla samochodów ciężarowych? Jeśli nie, czy jest możliwość zainstalowania takiej mapy?
  Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   mapa dla samochodów ciężarowych jest taka sama jak dla osobowych.
   W nawigacjach serii Dezl dedykowanej dla ciężarówek mamy możliwość ustawienia dodatkowo profilu auta (wysokość, szerokość, długość, masę, ładunek przewożony) i na podstawie wprowadzonych danych urządzenie nawiguje po dopasowanych drogach.

   pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  2. Dzień dobry
   Dziękuję bardzo za odpowiedź.
   Mam jeszcze dwa pytania odnośnie Garmin54LM. Czy jest możliwa zmiana lektora. Drugie pytanie: Po włączeniu nawigacji wyświetla mi się komunikat "Bieżące dane kamer są dostępne na stronie www.garmin.com/safetycamera" Wchodzę na stronę i nie mogę pobrać żadnej aktualizacji. Wcześniej zrobiłem aktualizację Garmin POI Loader. Czy ta aktualizacja jest wystarczająca.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. W większości urządzeń ma Pan możliwość wybrania dwóch głosów dla języka polskiego.
   Panią Agatę z wymową nazw ulic, bądź męskiego lektora, lecz już bez wskazania ulicy. Niestety nie mam modelu 54 by to sprawdzić dokładniej.
   Jeżeli chodzi o Garmin POI Loader to jest to program służący do wgrywania baz danych z punktami własnymi (np. fotoradar).
   Garmin posiada komercyjną wersję (opłata kilkanaście-kilkadziesiąt € rocznie). Właśnie do nich odnosi się wspomniany zwrot.

   Więcej informacji o niekomercyjnych POI na:
   https://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin
   O Garmin POI Loader pisze obszernie Gps Maniak:
   http://www.gpsmaniak.com/new/soft-poiloader.htm

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 72. Witam.
  Dostałem nawigację Garmin nuvi 44 Lm z dożywotnia aktualizacją map. Czy ta nawigacja będzie informować o fotoradarach? A jeśli nie czy da się zainstalować taka opcję?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 73. Dzień Dobry,
  sama z siebie nie będzie o tym informować, ale można w prosty sposób i nawet bezpłatny zainstalować bazę fotoradarów. Dokładną instrukcję jak to zrobić znajdzie Pan w poniższym linku:
  https://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
 74. Witam.
  Jaki system jest w nawigacji Garmin nuvi 44 LM lub jak mogę to sprawdzić?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 75. Witam.
  Jaki system jest w nawigacji Garmin nuvi 44 LM lub jak mogę to sprawdzić?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 76. Dzień Dobry,
  można to zrobić bezpośrednio z urządzenia w ustawieniach. Jednak najlepiej będzie to zrobić przy pomocy programu Garmin Express, który poinformuje nas o wersji systemu, oraz o dostępnych aktualizacjach softu.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.
   Garmin Express informuje, że jest to wersja systemu 4.0 ale ni pisze jaki to system. Chodzi mi o to czy na tej nawigacji jest Windows czy inny system?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dzień Dobry,
   Garmin posiada swój własny, dedykowany system operacyjny. Oznacza to tyle, że Automapy się nie da zainstalować.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  3. Witam.
   Są jakieś inne mapy które będą działać na tej nawigacji? I jaką najlepiej kartę pamięci dokupić do Garmin nuvi 44 LM?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Dzień Dobry,
   wystarczy karta microSD o pojemności 8GB.
   Można dograć mapy UMP, bardzo dokładne i z pełną bazą numeryczną działek. Zmieniamy nazwę pliku na gmapsupp.img i wklejamy na kartę pamięci do folderu Garmin.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  5. Witam.
   I tylko te mapy będą działać w tej nawigacji czy są jeszcze jakieś? I gdzie można takie znaleźć?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Dzień Dobry,
   na pewno będą działały mapy oryginalne City Navigator:
   https://www.garmin24.pl/aktualizacja-map-garmin
   Mapy UMP dostępne na stronie:
   http://ump.waw.pl/

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 77. Kupiłem City Navigator Europe NT 2015.20-full coverage na karcie, niestety nie podaje aktualnych nazw ulic, które czytał poprzedni City Navigator 2014. Po wyjęciu aktualnej karty rownież na City Navigator 2014 przestał widzieć aktualne nazwy ulic. Jaki jest tego powód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   karta pamięci nie usuwa zainstalowanych map. Nie ma takiej fizycznej możliwości by wyczyściła pamięć wewnętrzną, a co więcej część mapy.
   Proszę skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
   bądź pod numer telefonnu: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 78. Witam, dokonałem aktualizacji na mojej nowej nawigacji 54LM przy programu garmin expres i tu mam pytanie- czy została również aktualizowana mapa radarów. Pozdrawiam Marcin

  OdpowiedzUsuń
 79. Dzień Dobry,
  baza fotoradarów nie aktualizuje się automatycznie.
  Można pobrać darmową nakładkę ze strony: https://www.garmin24.pl/radary_nawigacja_garmin

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok. Dziękuje za info. Pozdrawiam

   Usuń
 80. Witam. posiadam nawigacje motocyklową BMW Motorrad Navigator v. Ma ona 8gb pamięci wewnętrznej. Zapisane są w niej dwie mapy CN EUROPE ntu 2015,40 3D druga CN Europe NTU 2015 ALL. Mapy te zajmują prawie całą pamięć urządzenia. Czy mogę jedną z nich usunąć lub przenieść na kartę aby zwolnić pamięć. Jeśli tak to w jaki sposób i której się pozbyć???
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   obie mapy się uzupełniają. Wersja ALL zawiera wszystkie dane adresowe, nakładka 3D z kolei odwzorowanie budynków. Proszę ich nie usuwać.
   Mapa z ALL powinna być większa objętościowo i najprawdopodobniej występuje pod nazwą gmapprom.img
   Można na własną odpowiedzialność wyciąć ją i wrzucić na kartę pamięci do folderu GARMIN.
   Po czym należałoby zmienić jej nazwę na gmapsupp.img
   Ale zaznaczam, iż zrobi Pan to na własną odpowiedzialność.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 81. Witam,
  nuvi 2597 LMT nówka, dzisiaj przyjechała :D
  po "aktualizacji" map pełna pamięć, szary/czarny ekaran i oczywiście nie nadaje się do użytku...cieszyłem się nią raptem pół godziny.
  Jakieś pomysły bo teraz może być jako drogi przycisk do papieru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   podejrzewam, że komputer również nie widzi urządzenia i pozostaje Panu jedynie zgłosić reklamację towaru.
   Oczywiście nawigacja zostanie wymieniona na nową, objętą dwu letnią gwarancją producenta.
   Proszę skontaktować się ze sprzedawcą lub z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
   bądź pod numer telefonu: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  2. Nie do końca, navi żyje, komp ją widzi, mogę od nowa aktualizować mapy i FW jednak to nie pomaga. Nuvi mogę jedynie włączyć i wyłączyć choć powoduje to tylko wyświetlanie czarnego ekranu. A wolnej pamięci mam 3 MB z 7gb.

   Usuń
  3. W takim razie proszę spróbować przy pomocy programu Garmin WebUpDater zaktualizować soft, bądź wgrać go od nowa na nawigację. Link z plikiem instalacyjnym poniżej:
   http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=999-99999-27

   Jeżeli to nie pomoże to wskazany będzie kontakt z serwisem.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 82. Witam. Kupiłem kilka tygodni temu BMW Navigator V. Po kilku aktualizacjach brakuje miejsca w pamięci urządzenia. Mam zainstalowaną kartę pamięci i wszystko działa, tj: BaseCamp widzi kartę a z folderu MP3 odtwarzam muzykę. Jednak kiedy chce zaktualizować mapy pokazuje się informacja, że pamięć urządzenia jest niewystarczająca. Jak "zmusić" urządzenie do zapisu na karcie pamięci lub jak mogę przekopiować mapy na kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   w wypadku braku wolnej pamięci wewnętrznej program Garmin Express powinien zaproponować dwa rozwiązania: włożenie karty pamięci lub wybranie mniejszego regionu.
   Jeżeli nie ma Pan takiej możliwości proszę sprawdzić, czy program Garmin Express jest w najświeższej możliwej wersji.
   W przypadku, gdy nie rozwiąże to problemu proszę skontaktować się ze sprzedawcą lub z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
   bądź pod numer telefonu: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 83. Witam, mam dokładnie ten sam problem z BMW NAVIGATOR V, dodałem kartę 64GB sformatowaną na FAT32 i nie mam możliwości przerzucenia mam na tą dodatkową pamięć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   można spróbować samodzielnie przekopiować mapę na kartę pamięci.
   Opis jak to zrobić znajduje się w odpowiedzi na zapytanie z 17 kwietnia.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 84. Witam jak wgrać dodatki na samochody ciężarowe do Garmin nuvi 255W z
  góry dziękuję za podpowiedź

  Pozdrawiam
  Max

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   niestety nie da się tego zrobić.
   Jedynym rozwiązaniem jest zakup nawigacji dedykowanej dla ciężarówek z serii Dezl:
   https://www.garmin24.pl/garmin-dezl

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 85. Witam

  Zakupiłem nuvi44LM i próbuje zaktualizować mapy. Mam starego windowsa i Garmin Expres nie chce się zainstalować a Map Updater potrzebuje klucza produktu. Skąd pozyskać ten klucz?

  Pozdrawiam
  Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   Map Updater niestety już nie jest wspomagany przez Garmina, wynikiem czego nie możemy już przy pomocy tego programu aktualizować map.
   Należałoby spróbować przez Garmin Express na innym komputerze.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 86. witam
  posiadam garmin nuvi 2557 ostatnio wyszła aktualizacja garmin express update 4.20 i podczas instalacji wyskakuje komunikat ze wystapil blad podczas instalacji .Restartowalem komputer oraz urzadzenie ale nic nie pomaga . Jak do tej pory nie mialem klopotow z żadna aktualizacja . Jak zainstalowac najowsza aktualizacje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   Proszę w programie Garmin Express usunąć Pańską nawigację po czym wyłączyć program i odłączyć urządzenie. Po czym spróbować jaz jeszcze dodać nawigację do Expressa.
   W przypadku gdy błąd znów wystąpi, proszę spróbować raz jeszcze.
   Jeśli to nie rozwiąże problemu proszę skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska na adres mailowy: poland.support@garmin.com
   bądź pod numer telefonu: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 87. niestety panskie wskazowki nic nie pomogly
  moze jakies inne pomysly?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,
   skontaktować się z serwisem.
   mail:poland.support@garmin.com
   tel.: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 88. Witam posiadam nawigacje Garmin Nuvi 54 podczas procesu aktualizacji map przez program Garmin Express ladowanie dochodzi do 10% i wyskakuje blad Podczas instalowania map wystapił bład Prosze o Pomoc Krystian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   proszę sprawdzić w ustawieniach programu Garmin Express, czy nie ma dostępnej aktualizacji programu.
   Po zainstalowaniu najświeższej wersji proszę usunąć pańską nawigację z listy produktów i wyłączyć program GE. Następnie spróbować raz jeszcze dograć mapy.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 89. Witam posiadam nawigację z dożywotnią aktualizacją, urządzenie podłączyłam do komputera pobrałam program i wyskoczyły mi aktualizacje zajmujące 4 GB włożyłam kartę 8 GB i postępowałam zgodnie ze wskazówkami, program wgrał oprogramowanie, przygotował i w czasie instalowania map wyskoczył błąd ale nawet nie było napisane jaki błąd i dlaczego. Prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   proszę sprawdzić w ustawieniach programu Garmin Express, czy nie ma dostępnej aktualizacji programu.
   Po zainstalowaniu najświeższej wersji proszę usunąć Pani nawigację z listy produktów i wyłączyć program GE. Następnie spróbować raz jeszcze dograć mapy.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  2. Program nie posiada aktualniejeszej wersji od tej którą posiadam. i usunięcie urzadzenia i ponowne znalezienie nie pomogło.

   Usuń
  3. Dzień Dobry,
   proszę skontaktować się z serwisem.
   mail:poland.support@garmin.com
   tel.: 008004412454

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 90. No dobra....są fotoradary ale przydałyby się jeszcze oznaczenia przejazdów kolejowych, skrzyżowań z sygnalizacją świetlną czy numeracja działek/budynków a to wszystko ułatwia orientację na drodze (nie wspomnę o słupkach kilometrowych). Zadziwia mnie też (negatywnie) algorytm obliczania trasy - w ustawieniach "trasa najszybsza" nawigacja prowadziła mnie terenem zabudowanym oraz ciągłym zjazdem w drogi podporządkowane, choć jest blisko trasa szybkiego ruchu (trasa: Bielsko-Biała - Jaworzno). Nawigacja w mieście prowadziła mnie w drogi z zakazem wjazdu co spowodowało kluczenie po mieście i kolejną stratę czasu. To wszystko po aktualizacji. Można coś z tym zrobić bo zaczynam żałować zakupu nuvi 44LM.

  Pozdrawiam
  Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry, można skorzystać jeszcze z komercyjnej wersji POI do nabycie na stronie MyGarmin.
   Odnośnie błędów na mapie, można je zgłaszać po kliknięciu na poniższy link:
   https://mapreporter.navteq.com/?lang=pl#dashboard

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 91. Witam mam Garmin nuvi 2460 pamięć wewnętrzna urzadzenia to chyba około 8 Gb a mi zostało w urzadzeniu 50Mb co zrobić co usunąć aby zwiększyć tą pamieć wewnętrzną.Z góry dziekuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   można usunąć pliki języków, zostawiając oczywiście te nam potrzebne.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 92. Witam, posiadam urządzenie Nuvi 2495LM, po instalacji pełnych map Europy w pamięci zewnętrznej pozostaje ok. 800MB, czy istnieje możliwość resetu urządzenia do fabrycznego stanu pamięci. (aby nie usuwać np. innych języków, głosów ręcznie). Jeśli tak, to w jaki sposób tego dokonać?

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   tzw. master reset usunie tylko i wyłącznie Pańską aktywność (ślady, adresy, ulubione).
   800 MB w zupełności wystarczy na normalne funkcjonowanie nawigacji.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 93. Witam mam mały problem zainstalowalem dzisiaj jako aktualizacja mapy w garminie 2595LMT poprzez Garmin Express tylko ze europy zachodniej w ktorych nie ma mapy polski czy moge to jakos odkrecic?? zainstalowac jeszcze raz od nowa??
  Pozdrawiam Seba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   to zależy od tego, gdzie było zakupowane urządzenie. Jeżeli w krajach Europy Zachodniej to najprawdopodobniej pokrycia Polski nie będzie.
   Jeżeli jednak zakup był zrobiony w Polsce i miał Pan wcześniej mapy Polski to należało by wejść w narzędzia w Garmin Express i zainstalować raz jeszcze mapę.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  2. Tak zakupione urzadzenie bylo w Polsce i dotej pory mialem mape Polski
   Poprostu przy aktualizacji wyskoczyło zapytanie zeby wybrac mniejszy region gdyz jest za malo miejsca w pamieci wiec wybralem europe zachodnia zapominajac o tym ze nie bede mial mapy Polski i teraz chcialbym ponownie jakos zainstalowac te mapy wraz z mapa Polski

   Usuń
  3. Po dołożeniu karty pamięci 8GB zmieści się cała Europa.
   By dograć mapę przez Garmin Express należy wejść w opcje mapy i zmienić region.
   Jeżeli nie byłoby takiej możliwości należałoby ręcznie usunąć z polderu .System plik gmapprom.img i raz jeszcze zrobić aktualizację map.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
  4. Tak Jak napisał Mieszko udało mi sie wgrac mape całej europy po dolozeniu karty pamieci.
   Dziekuje i pozdrawiam

   Usuń
 94. Witam, zakupiłem garmina 54 LM , przy próbie zaktualizowania mapy przez garmin express wyskakuje błąd: "Wystąpił problem podczas komunikacji z naszymi serwerami". Wersja garmin express jest najnowsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   proszę spróbować w późniejszym terminie.
   Gdy błąd będzie się powtarzał należałoby skontaktować się z pomocą techniczną Garmin Polska.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 95. jak odczytac dane z karty mikro na naavi 2597 lmt

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Losowy post