wtorek, 27 stycznia 2015

Jak połączyć Endomondo z Garmin Connect?


W związku ze sporą ilością zapytań dotyczących powiązania konta Endomondo z kontem Garmin Connect, przygotowaliśmy krótką instrukcję łączenia obu platform.

Coraz większa ilość biegaczy (co nas bardzo cieszy) decyduje się na zakup pulsometru z gps firmy Garmin. Rezygnacja z biegania ze smartfonem nie oznacza odejścia od Endomondo.   

Synchronizację rozpoczynamy od zalogowania do Endomondo. Po zalogowaniu, klikamy na nazwę naszego profilu, a następnie wybieramy z listy pozycję: Ustawienia [1.]     W następnym ekranie klikamy na zakładkę: Połącz [2.]


W tym miejscu można wskazać/wybrać platformę z którą chcemy się połączyć. Odnajdujemy na liście Garmin Connect i klikamy na: Kliknij tu aby połączyć swoje konto [3.]      


Uzupełniamy dane do logowania do platformy Garmin Connect i klikamy: Sign In [4.]


Po tych czynnościach dane przesyłane do Garmin Connect będą także widoczne w Endomondo. 

Należy zwrócić uwagę na to, że transfer aktywności odbywa się zawsze w jednym kierunku (Z Garmin Connect do Endomondo). Oznacza to, że aktywności zapisane wcześniej w Endomondo nie zostaną przesłane do Garmin Connect. 

Powyższy sposób synchronizacji umożliwia przesyłanie aktywności bieżących. Jeżeli posiadasz więcej aktywności w Garmin Connect i chcesz je przenieść do Endomondo to możesz skorzystać z poniższej strony:


Do synchronizacji odbiorników Garmin z platformą Garmin Connect należy wykorzystać darmowy program Garmin Express, który można pobrać z poniższej strony:


W przypadku odbiorników Garmin posiadających moduł bluetooth i współpracujących ze zgodnymi smartfonami do synchronizacji można wykorzystać aplikację: Garmin Connect Mobile.


Ciekawostką, która z pewnością ucieszy triathlonistów jest możliwość przesyłania aktywności łączonych (tzw. multisport). W starszej wersji synchronizacji zegarków Garmin z Endomondo (za pomocą wtyczki Garmin Communicator PlugIn) nie było to możliwe.

Powyższy wpis został stworzony na podstawie artykułu:"Endomondo/FAQs and User Guides/Import/Export"
  

25 komentarzy:

 1. Dzień Dobry,
  niestety odbywa to się tylko jednostronnie, z GC do Endomondo.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  OdpowiedzUsuń
 2. Można spróbować połączyć oba konta za pośrednictwem strony: https://tapiriik.com/
  Po wskazaniu kont Garmin Connect i Endomondo z zakładki Reconfigure wybieramy co chcemy przesyłać i w jakim kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, mam dokładnie ten sam problem. Czy udało się Panu go jakoś pokonać ? :)
  Będę wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodam jeszcze, ze treningi wgrywają się pięknie do Garmin Connecta(z Galaxy S5 przez Ant2Net), niestety nie przechodzą do Endomondo. Natomiast jak zgrywam standardową metodą - z zegarka przez komputer i wtyczkę ant+ to treningi przechodzą do GarminConnect i dalej bez problemu do Endomondo.
  W Garmin Connect gdy porównuję właściwości nie widzę żadnej różnicy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nic z tym jeszcze nie zrobiłem. To chyba wina Androida

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za odpowiedź. W sumie można wysłać na maila z ant2net plik ".fit" i zaimportować go do endo ale to już dodatkowa ingerencja a do tego pojawiają się jakieś przekłamania ze wzniesieniami.
   Pozdrawiam,

   Usuń
 6. Witam serdecznie, pomimo wszelkich starań i wykonania wszystkiego jak powyższa instrukcja wskazuje nie przechodzą treningi z Garmina do endomondo ;-( Może ktoś pomoże ?????

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi tez wczoraj zniknela możliwość wgrywania bezporednio z zegarka. Chcialam wgrac dane z pozyczonego garmina 305. Przez garmin express do garmin connect sie udalo. Ale do Endomondo juz nie��. Postepowalam zgodnie Instrukcja. Probowalam tez tapiirik ale po 40 minutach czekania zrezygnowałam Ile to powinno trwac? Prosze o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   proszę zgłosić to bezpośrednio do pomocy technicznej Garmin Polska.
   Niestety wczoraj jeszcze nie znali tego tematu i prosili o kontakt osobisty w tej sprawie.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 8. Od trzech dni nie działa mi synchronizacja aktywności za pomocą strony taptiriik.com :(
  Cały czas mieli i mieli z informacją Queuing i nic się nie dzieje. Ktoś coś wie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam podobny problem z przenoszeniem treningów do endomodo. Dzisiejszy trening po połączeniu garmina 310 xt z agentem ANT widoczny jest tylko na RUN-LOGU nie ma go w garmin connect i w endomondo (Zarówno zegarek jak i agent Ant łączyły się ze sobą i na końcu Garmin ANT Agent meldował o prawidłowym transferze treningu do garmin connect ?) Proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 10. MI też zniknęła wtyczka do bezpośredniego zgrywania treningów

  OdpowiedzUsuń
 11. Też mam ten problem. Odpowiedź od autora aplikacji "it seems the way I upload the activities don't trigger the synchronization process, and I can't do anything to fix it. Garmin Connect doesn't offer a free way to upload the activities, they charge $5,000 to be able to use their API.
  I also requested Endomondo access to their API and they just replied me that they are not accepting new integrations at the moment." Wygląda na to że jesteśmy skazani na ręczne dodawanie treningów do endomondo lub przez garmin connecta.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzień dobry,
  mogę zapytać jaki jest to zegarek oraz czy zostało wgrane na niego najnowsze oprogramowanie?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, mam problem ponieważ dzisiejszy trening z aplikacja garmin connect nie pojawił się na endomondo pomimo połączeniu tych dwóch kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, mam dokładnie ten sam problem: Garmin 210 z aktualnym softem: w GarminConnect trening widoczny, w Endomondo go nie ma (mimo połączenia kont). Proszę o pomoc

   Usuń
  2. Błąd już nieaktualny - wszystko ładnie działa!

   Usuń
 14. witam
  nie mogę przesyłać z garmin connect do endomondo konta połączone i nic pomocy

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam vivoactie hr konta sparwane i cisza coś chyba to nie do końca działa chyba zakup nie trafiony niestety garmin jak na razie zawodzi

  OdpowiedzUsuń
 16. Ps czy możecie zlikwidować zakładkę po prawej bo zasłania pasek przesuwu i mega utrudnia oglądane strony garmin 24

  OdpowiedzUsuń
 17. wszystko działa jest na chwile obecną ok

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam, fr230 zlicza kroki. Bieganie przesyła się do endomonda a kroki nie. Da się zrzucić kroki dwn endo?

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, pytanie techniczne raczej :)
  Mam 310 XT i Garmin Connect. Endomondo połączyłem z GC. Jako, że trening sie nie pojawił w endo, to postanowiłem skasować aktywności z GC i chciałem je wgrać na nowo..i właśnie, już zegarek ich mi nie przesyła i nie mam żadnych aktywności w GC... Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skopiowałem pliki fit (wrzuciłem ręcznie), które wcześniej odkryłem w opcjach folderu, gdyż widnieją w systemie jako ukryte. Efekt był taki, że aktywności wróciły, ale niestety na endomondo się nie pojawiły...trudno i szkoda bo padła kolejna życiówka... :)

   Usuń
  2. Na endomondo wystarczy również wrzucić ręcznie pliki fit z zegarka i się wtedy pojawią. Teraz jak zdrowie wróci to przetestuję czy po nowej synchronizacji pokaże się w endo :)

   Usuń