poniedziałek, 8 lutego 2016

Głosowe powiadomienia w Garmin Fenix 3, Forerunner 630/235/230!

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej serii zegarków sportowych  Forerunner 630, Forerunner 235 i Forerunner 230, a także modelu Forerunner 735xt pojawiła się w aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile nowa funkcja powiadomień dźwiękowych. Funkcja głosowych powiadomień o m.in czasie w jakim pokonaliśmy ostatni kilometr jest zapewne dobrze znana użytkownikom wielu aplikacji sportowych. Smartfon w trakcie treningu przerywa odtwarzanie muzyki by przekazać nam poszczególne informacje, po czym automatycznie wraca do odtwarzania naszej playlisty. Rozwiązanie to pozwala skupić się na biegu bez konieczności spoglądania na telefon czy w przypadku Garmina na zegarek.


Garmin wyszedł na przeciw oczekiwaniom użytkowników i wzbogacił najnowszą linię zegarków biegowych w głosowe powiadomienia. Aby móc skorzystać z powiadomień dźwiękowych musimy w trakcie treningu mieć przy sobie zgodny telefon i zainstalowaną na nim aplikację Garmin Connect Mobile (aplikacja jest dostępna dla systemów Android, IOS oraz Windows 10). Jeżeli w trakcie biegania korzystamy ze smartfona jako odtwarzacza muzyki i posiadamy zgodny zegarek (FR 630/235/230 lub Fenix 3) to możemy wykonać następujące czynności: 

 • Uruchamiamy aplikację mobilną Garmin Connect Mobile. Rozwijamy listę opcji i wybieramy pozycję Urządzenia Garmin: 

 • Z listy urządzeń wybieramy zgodny zegarek, w naszym przykładzie jest to fenix 3:  • Otwieramy dodatkowe Ustawienia urządzenia:


 •  Wybieramy funkcję Alerty dźwiękowe: 


 •  W tym miejscu można ustawić trzy rodzaje alertów. Alert okrążenia informuje głosowo o czasie ukończenia okrążenia oraz o numerze okrążenia. Druga opcja to Alerty tempa/prędkości:    

 • Do wyboru mamy trzy typy alertu tempa/prędkości i co ważne możemy także zdefiniować częstotliwość powiadomień: 

 • Ustawiamy częstotliwość powiadomień dla tempa/prędkości:

 • Wracamy do ekranu ustawień alertów dźwiękowych i wybieramy trzeci rodzaj powiadomień, czyli Alerty tętna:
 • W tym miejscu możemy wybrać jeden z 4 typów powiadomień związanych z tętnem:      


 • Podobnie jak przy alercie tempa/prędkości definiujemy częstotliwość powiadomień dla alertów związanych z tętnem  


Po wykonaniu powyższych kroków wystarczy poczekać kilkanaście sekund, aż zegarek zsynchronizuje się z telefonem (jeżeli nie mamy włączonej automatycznej synchronizacji to należy wywołać taką synchronizację ręcznie z poziomu ustawień bluetooth w zegarku). Po synchronizacji ustawienia zostaną zapamiętane i nie trzeba już ich w przyszłości zmieniać. 

Od tego momentu, jeżeli w trakcie treningu będziemy korzystali ze smartfona jako odtwarzacza muzyki, będziemy otrzymywali głosowe powiadomienia przesyłane z zegarka.

Poniżej lista zgodnych zegarków:

2 komentarze:

 1. czyli to nie bedzie dzialać na 735 xt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   powiadomienia działają również w modelu Forerunner 735xt. Wpis powstał jeszcze przed premierą modelu FR 735xt :)

   Pozdrawiam,
   Kornel

   Usuń