czwartek, 27 października 2016

Garmin BaseStation, czyli śledzenie psa w laptopie.

Niewielu użytkowników nawigacji dla psów Garmin Alpha 100, Garmin Alpha 50 czy Garmin Astro 320 wie o tym, że może śledzić pozycję swoich czworonogów z poziomu ekranu komputera. 


Dlatego w dzisiejszym wpisie prezentujemy jak korzystać z funkcji Garmin BaseStation, która pozwala zsynchronizować urządzenie ręczne Garmin z obrożą Garmin T5/TT15/TT15mini i laptopem.
Śledzenie psa z wykorzystaniem Garmin BaseStation

Aby móc skorzystać z funkcji Garmin BaseStation potrzebujesz następujących elementów:
  • Urządzenie Garmin obsługujące funkcje BaseStation (Na chwilę obecną są to Garmin Alpha 100, Garmin Astro 320, Garmin Alpha 50 i niedostępne w Polsce Garmin Rino 600)
  • Zgodna obroża dla psa Garmin TT15/T5?TT15mini
  • Laptop lub komputer z zainstalowanym programem Garmin BaseCamp
  • Kabel usb/mini usb do połączenia zgodnego odbiornika Garmin z komputerem/laptopem
Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to włączenie w odbiorniku ręcznym Garmin funkcji BaseStation. Funkcję tą znajdziecie w ustawieniach systemowych urządzenia.


Po kliknięciu na BaseCamp Basestation należy wybrać opcję Monit:W następnym kroku synchronizujemy ręczne urządzenie Garmin z obrożą Garmin T5, Garmin TT15 lub Garmin TT15 Mini:Za pomocą zgodnego kabla usb podłączamy odbiornik Garmin do komputera. Na ekranie odbiornika pojawi się zapytanie czy chcesz przejść w tryb Basestation. Wybieramy przycisk Tak.Uruchamiamy program Garmin BaseCamp. Po kilkunastu sekundach od uruchomienia programu w lewej części pojawi się informacja o podłączonym urządzeniu:


Dwukrotne kliknięcie w folder Basestation spowoduje wyświetlenie w centralnej części ekranu Twojej pozycji oraz pozycji Twojego psa. Tryb BaseStation zbiera i prezentuje identyczne dane co podłączone do komputera urządzenie ręczne Garmin Alpha lub Garmin Astro. Szczegółowe dane dotyczące psa możesz uzyskać klikając na jego nazwę dwukrotnie.  


Na zakończenie pracy możesz zapisać ślad. Po odłączeniu nawigacji od komputera na ekranie pojawi się zapytanie o to czy chcesz zapisać ślad. Po zapisaniu ślad można podejrzeć i np. zmienić jego nazwę w zakładce Mój zbiór:Funkcja Garmin BaseStation poza tym, że pozwala śledzić położenie psa na większym ekranie umożliwia także korzystanie z bogatej funkcjonalności programu Garmin BaseCamp. 


Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nawigacji dla psa Garmin Alpha 100, Garmin Alpha 50 lub Garmin Astro 320 to koniecznie odwiedź nasz dział dla psów na stronie www.trigar.pl2 komentarze:

  1. Świetny artykuł i extra pies!:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, cieakwy artykuł. Piękny pies, czy może wabi się Ares?

    OdpowiedzUsuń