środa, 7 grudnia 2016

Uchwyt rowerowy szybkiej zmiany dla zegarka Garmin Fenix 3

Dynamiczny wzrost popularności sportów wiązanych (np. triathlon czy duathlon) idzie w parze z rozwojem branży elektronicznej. Garmin, na chwilę obecną ma w swojej ofercie aż 4 modele obsługujące tryb multisport (więcej o trybie multisport znajdziesz tutaj)
 • Garmin Fenix 3
 • Garmin Forerunner 920XT
 • Garmin Forerunner 735XT
 • Garmin Forerunner 910XT
Wraz z zegarkami pojawiają się w sprzedaży dodatkowe akcesoria, które mają usprawniać treningi. Dziś przyjrzymy się dokładniej uchwytowi szybkiego montażu dla zegarka z serii Fenix 3. 


Uchwyt szybkiego montażu pozwala w łatwy sposób przepiąć zegarek z nadgarstka na kierownicę roweru, co stanowi idealne rozwiązanie dla zawodników startujących w zawodach multisportowych.

Zawartość opakowania


W skład zestawu montażowego o numerze katalogowym 010-12168-11 wchodzą następujące elementy:
 • dwa komplety uchwytów na kierownicę, mostek lub inną rurkę
 • adapter do zegarka Garmin Fenix 3 tzw. "plecki"
 • mały adapter, o który zapinamy "plecki"
 • adapter do pasków 
 • dwa śrubokręty oraz dwa teleskopy 

Montaż uchwytu

1. Krok pierwszy to demontaż pasków. Do odkręcenia pasków wykorzystujemy znajdujące się w zestawie dwa śrubokręty.


2. Po wykręceniu teleskopów przechodzimy do montażu małego adaptera. O ten  adapter w przyszłości zapinamy i wypinamy tzw. "plecki". Do montażu adaptera można wykorzystać teleskopy, z zestawu lub teleskopy, które przed chwilą wykręciliśmy od pasków. 
3. Przykręcamy drugi adapter, czyli tzw. plecki


Adapter można otwierać i zamykań dzięki czemu można naładować zegarek bez konieczności odkręcania jakiegokolwiek elementuPierwszą etap montażu mamy za sobą. Zegarek Garmin Fenix 3 przypomina teraz bardziej licznik rowerowy4. Następny etap polega na przykręceniu pasków do adapter. Do montażu wykorzystujemy teleskopy, śrubki oraz dwa śrubokręty


Nietrudno się domyślić co należy zrobić dalej. Wkładamy zegarek do adaptera i obracamy o 90 stopni w prawo lub lewo (w zależności od tego w jakiej pozycji włożyliśmy zegarek początkowo w adapterze)5. Pasek zakładamy na nadgarstku. Zegarek Fenix 3 w łatwy sposób możemy wpinać i wypinać do uchwytu
6. Ostatnia czynność jaką należy wykonać to montaż uchwytu rowerowego na kierownicy lub mostku. Polecamy film instruktażowy, w którym krok po kroku pokazujemy jak poprawnie zamontować ten uchwyt. Film znajdziecie na  tv.trigar.pl


Do montażu uchwytu na mostku należy wykorzystać dwie gumowe obejmy (w zestawie znajdują się obejmy mniejsze lub większe). Gumki należy zamontować na krzyż.


Do zamocowanego na mostku roweru uchwytu wpinamy zegarek. Zasada wpięcia jest taka sama jak w przypadku uchwytu na nadgarstku. Obracając zegarek o 90 stopni w pewnym momencie poczujecie opór. Obracamy zegarek do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia.
Przepinanie zegarka w trakcie zawodów np. triathlonowych, gdzie dodatkowo pojawia się element stresu i zmęczenia nie może być skomplikowane. Szybki uchwyt rowerowy Garmin to bardzo wygodny sposób mocowania zegarka Garmin Fenix 3 na kierownicy oraz nadgarstku.

Uwagi:


 • Nie trudno zauważyć, że dodatkowy adapter zwiększa grubość i tak już niemałego zegarka Fenix 3. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk przepięcia zegarka na kierownicę roweru zanim zaczniemy zdejmować piankę. Unikniemy w ten sposób zaklinowania zegarka w rękawie. 
 • Uchwyt nie jest kompatybilny z serią Garmin Fenix 3 HR Elevate (modele z pomiarem tętna z nadgarstka).

Zainteresowanych zakupem uchwytu rowerowego szybkiej zmiany dla zegarka Garmin Fenix 3 zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl 


W naszej ofercie znajdziecie także szybkie uchwytu dla zegarków Garmin Forerunner 920XT oraz Garmin Forerunner 910XT.

1 komentarz:

 1. Jak na moje to za dużo zabawy z rozkręcaniem pasków, pewnie od razu połowie użytkowników nie będzie się chciało tego robić, po to tylko, żeby to znowu po jeździe skręcić. Najbardziej praktyczne rozwiązanie to mocowanie, do którego możemy zamontować zegarek bezpośrednio z paskiem.

  OdpowiedzUsuń