Garmin nie próżnuje i zapowiada kolejną nowość. Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku na rynku powinien pojawić się nowy zegarek, który jak sugerują dodane funkcje został zaprojektowany z myślą o triathlonistach. Oczywiście nie można Fenixa 2 zaszufladkować jako urządzenie tylko i wyłącznie wspomagający triathlonistów, ale o tym powiemy w dalszej części opisu.
Garmin Fenix 2 wizualnie przypomina swojego poprzednika. Widać, że Garmin mocna przywiązał się do sprawdzonej z pierwszego Fenixa konstrukcji. Przypominamy, że w podobnych obudowach zostały już zamknięte zegarki Garmin Quatix, Tactix, czy D2 Pilot Watch.
W komplecie znajduje się klips ładujący, który poza funkcją ładowania umożliwia także komunikację z komputerem (m.in. przesyłanie treningów, aktywności, tras, punktów itp.). Poza paskami ztworzywa otrzymujemy dwa paski materiałowe, zapinane na rzep. Paski te umożliwiają m.in zapięcie Fenixa 2 na kurtce snowboardowej.
Garmin Fenix 2 posiada pełną funkcjonalność modelu Fenix 1, dlatego w poniższym opisie skupimy się przede wszystkim na nowościach:
1. Czujnik tętna HRM RUN:
Pierwszą nowość stanowi czujnik tętna HRM Run wyposażony w akcelerometr. Po raz pierwszy Garmin zastosował go w modelu Forerunner 620. Na podstawie tego czujnika Fenix 2 odczyta informacje o tętnie oraz dodatkowych parametrach związane z dynamiką biegu:
- Rytm — liczba kroków na minutę. Wyświetla całkowitą liczbę kroków, lewej i prawej nogi łącznie.
- Odchylenie pionowe — wysokość odbicia podczas biegu. Pozycja wyświetla pionowy ruch tułowia mierzony w centymetrach.
- Czas kontaktu z podłożem — czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu. Wartość jest mierzona w milisekundach.
Po zakończonej aktywności i przesłaniu danych do programu Garmin Connect uzyskujemy możliwość wyświetlenia wykresów:
2. Odwrócona kolorystyka (w ofercie jest już dostępny Fenix 2 Special Edition z jasnym tłem)
Kolorystyka w zegarku Fenix 2 została odwrócona, czyli biały tekst jest wyświetlany na czarnym tle. Zmieniono także funkcjonalność poszczególnych przycisków, co zresztą prezentuje poniższe zdjęcie:
Kolorystyka w zegarku Fenix 2 została odwrócona, czyli biały tekst jest wyświetlany na czarnym tle. Zmieniono także funkcjonalność poszczególnych przycisków, co zresztą prezentuje poniższe zdjęcie:
4. Rozbudowany tryb pływania:
Garmin Fenix 2 posiada dwa tryby związane z pływaniem:
- pływanie na basenie z wyłączonym gps
- pływanie na otwartej przestrzeni z włączonym gps
Podobnie jak w modelach Forerunner 910XT oraz zegarku Swim, Fenix 2 umożliwia zdefiniowanie rozmiaru basenu i zliczanie pokonanych długości. Dodatkowo Fenix 2 rozpozna styl pływacki oraz zliczy ilość wykonanych ruchów.
5. Tryb Multisport:
Funkcja znana z modelu Forerunner 910XT i Forerunner 310XT, szczególnie przydatna w trakcie zawodów triathlonowych. Po ustaleniu stron treningu dla poszczególnych aktywności (pływanie, rower, bieganie) i rozpoczęciu zawodów, zmiana dyscypliny odbywa się poprzez jednokrotne wciśnięcie przycisku Lap. Dokładny opis funkcji automatycznego multisportu znajdziesz na naszym blogu (kliknij tutaj).
6. Live Tracking:
Sparowanie Fenix 2 z iPhone (bluetooth) pozwala na uruchomienie funkcji Live Tracking. Oznacza to, że na żywo możemy udostępniać znajomym z Facebooka lub Twittera informacje o swojej pozycji oraz postępach w treningu. Jeżeli znajomy nie posiada konta na w/w portalach to można także wysłać do niego maila z linkiem do strony na której będą widoczne wszystkie statystyki.
Po zakończonym treningu, zapisana aktywność zostaje automatycznie wysłana po bluetooth to aplikacji Garmin Connect Mobile w telefonie. Dzięki temu na bieżąco możemy na większym ekranie przejrzeć swoje postępy w treningu.
7. Rozbudowany tryb pracy Ski/Snowboard:
Coś dla miłośników białego szaleństwa. Poniżej kilka ciekawostek z nowego zegarka Garmin Fenix 2:
- Ski Mode Run Detection: automatyczne rozpoznawanie jazdy i tworzenie nowego okrążenia
- 3D Speed and Distance: obliczanie prędkości z uwzględnieniem zmiany wysokości
- Ski Mode Auto Pause: automatyczne zatrzymanie stopera i rejestratora trasy w momencie jazdy na wyciągu
- Ski Pages Know When On Lift: w trakcie wjazdu na wyciągu Fenix 2 automatycznie zaprezentuje statystyki związane z ostatnim przejazdem
8. Trening w pomieszczeniu:
Wbudowany akcelerometr śledzi dystans i tempo podczas treningów na sali gimnastycznej, nie ma potrzeby instalowania dodatkowych czujników na nogę.
9. Smartfon Notification:
Twój iPhone może pozostać bezpieczny w torbie lub plecaku, e-maile, smsy i powiadomienia możesz
teraz odczytywać bezpośrednio na ekranie zegarka fēnix™ 2
Fenix 2 to na chwilę obecną najbardziej zaawansowany zegarek w ofercie firmy Garmin. Połączenie najnowszych rozwiązań technicznych w jednym urządzeniu sprawia, że Fenix 2 z pewnością zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.
Oficjalny opis zegarka znajdziesz na naszej stronie garmin24.pl:
- Garmin Fenix 2 >kliknij tutaj<
- Garmin Fenix 2 Performer Bundle (wersja z czujnikiem tętna HRM Run) >kliknij tutaj<
Zdjęcia z postu zostały wykonane przez DC RainMakera.
Polecamy prezentację zegarka Garmin Fenix 2 jego autorstwa.
Polecamy prezentację zegarka Garmin Fenix 2 jego autorstwa.
Niestety precyzyjnej daty nie jesteśmy w stanie podać. Teoretycznie ma to być pierwszy kwartał, czyli już niedługo, ale jak to z premierami bywa data ta może się przesunąć :(
OdpowiedzUsuńA kiedy będzie współpracował ze smartfonami opartymi na androidzie?
OdpowiedzUsuńWitam
OdpowiedzUsuńjak wgrac do tego zegarka fenix 2 polskie menu????
Witam
UsuńDzieki za info i linka,,wszystko działa z tym ze nie ma tam do zaznaczenia textu polskiego :(
Pozdrawiam
Adam
To do 3 razy sztuka :) Expres działa wszystko jest brakuje tylko Text Polish takze tym sposobem chyba nieda rady, z góry dziekuje
UsuńPozdrawiam
Adam
Witam ponownie
Usuńwszystko jest zrobione Polish tex jest w garmin?moje dokumenty itd.. nie ma tego dalej w expresie w urzadzeniu aby dodac do aktualizacji..co z tym przypadkiem dalej zrobic?
Pozdrawiam
Adam
Jeeeest działa ok nie wiedziałem ze jest juz na zegarku...dziekuje
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Adam
Super, cieszę się że mogłem pomóc :)
UsuńPozdrawiam,
Łukasz
Czy w garmin connect macie może statystyki na temat czasu kontaktu stopy z podłożem?? czy są do tego potrzebne jakieś specjalne ustawienia zegarka??
OdpowiedzUsuńPas jak najbardziej mam podłączony dane tętna czyta dokładnie zastanawia mnie tylko brak rozbudowanych funkcji rytmu rytmu ponieważ ilość kroków liczy ale nie pokazuje oscylacji pionowej oraz czasu kontaktu z ziemią
UsuńJuż wiem o co chodzi. Pas który posiadam nie ma znaczka z przodu który przedstawia biegnącego ludzika w związku z czym ww. pas nie ma wszystkich funkcji.Czuje lekkie rozczarowanie i żal do zespołu garmina ponieważ pasek hrm run który posiadam jest sprzedawany w zestawie z zegarkiem fenix2.
Usuńmam podobny problem czy koś z Was spotkał się już z czymś takim może macie jakieś rozwiązanie
OdpowiedzUsuńZapraszam do lektury szerszej wersji recenzji Garmin Fenix 2
OdpowiedzUsuńhttp://www.goultra.pl/garmin-fenix-2-czesc-pierwsza/
http://www.goultra.pl/garmin-fenix2-czesc-druga/
Zapraszam do śledzenia strony na Facebooku
witam,
OdpowiedzUsuńostatnio zauważyłem następujący problem z paskiem tętna od zegarka Fenix2. polega on na tym że po przebiegnięciu około 1,5 - 2km nagle tętno spada z wartości około 160 do wartości około 85 by nastepnie znów zacząć wzrastać po kolejnym kilometrze-dwóch...http://connect.garmin.com/modern/activity/689264122 niestety po otrzymaniu odpowiedzi z centrum serwisowego poczułem się trochę spławiony... przy zgłaszaniu problemu napisałem że bateria jest nowa, i że wcześniej przez prawie rok od zakupu nie było takich problemów. miał ktoś podobne przypadki?
dzięki:)
UsuńMój problem polega na rozłączaniu połączenia Bluetooth ze smartfonem:( Po kilku minutach zrywa połączenie i ciężko jest ponownie je uzyskać.
OdpowiedzUsuńZresetowałem i sytuacja sie powtarza.
OdpowiedzUsuńWitam serdecznie, mam podobny problem nie mogę nawiązać połączenia zegarka przez bluetooth z iphone , wykonalem reset zegarka i nic nie pomaga
OdpowiedzUsuńWitam mam ten sam problem z połączeniem bluetooth przy Forerunner 225. Połączy się, sparuje a jak się już rozłączy to trzeba się namęczyć aby znów się połączyć. Czy ktoś znalazł sposób na to?
OdpowiedzUsuńWitam jestem "szczęśliwym" posiadaczem zegarka Garmin Fenix 2 z HR ,wszystko działa super poza jedną sprawą zegarek potrafi się sam wyłączyć podczas aktywności i nie można go włączyć w żaden sposób dopiero po podłączeniu do ładowarki sam się uruchamia mając cały czas naładowany akumulator . Proszę o podpowiedz co może być tego przyczyną
OdpowiedzUsuńDzień Dobry,
OdpowiedzUsuńproszę zgłosić zegarek do serwisu Garmin Polska, najprawdopodobniej nie da się tego naprawić:
tel. 008004412454
mail: poland.support@garmin.com
Pozdrawiam
Mieszko
Również mam ten problem. A wydaje mi się, że przy pierwszej konfiguracji tak właśnie wyglądał główny ekran zegarka.
OdpowiedzUsuń