piątek, 24 lipca 2015

Pomiar tętna w wodzie z czujnikami Garmin HRM Swim oraz Garmin HRM Tri

Garmin zaprezentował dwa nowe czujnik tętna, które pozwalają rejestrować informacje o tętnie w trakcie treningu pływackiego:

Oba czujniki zbierają informacje o tętnie w trakcie pływania i po wyjściu z wody przesyłają je bezpośrednio do zgodnego zegarka.  Wersja HRM Swim, dzięki specjalnej, antypoślizgowej budowie nie przemieszcza się w trakcie nawrotów. Czujnik ten jest także odporny na chemię basenową, co oznacza że można z niego bez problemu korzystać w trakcie treningów na pływalni. 

Czujnik tętna Garmin Hrm Swim

Z danych producenta wynika, że czujnik garmin hrm-swim może zarejestrować tętno także w trakcie biegania czy jazdy na rowerze, ale tylko w ramach aktywności multisport (aktywność ta jest dostępna w zegarkach Fenix 3, Epix oraz Forerunner 920XT).  Aktualizacja informacji: czujnik hrm swim odczyta tętno w trakcie każdej aktywności.

Tutaj znajdziecie przykładowe statystyki zarejestrowane przy pomocy czujnika tętna Garmin HRM Swim (dziękujemy użytkownikowi Beybol za udostępnienie danych).

Przykładowe statystyki z treningu pływackiego z użyciem zegarka Fenix 3 i czujnikiem tętna hrm swim.


Drugi czujnik, oznaczony jako Garmin HRM Tri został wykonany z elastycznego materiału oraz posiada wbudowany akcelerometr (znany z czujnika hrm-run) Czujnik ten idealnie sprawdzi się w trakcie zawodów triathlonowych oraz przy treningach na otwartym akwenie. W przypadku monitora garmin hrm-tri zaleca się trening w specjalnych strojach (piankach), gdyż bez nich czujnik może się przemieszczać, co wpłynie na nieprawidłowe wskazania tętna. 

Czujnik HRM-Tri nie jest odporny na chemię basenową, dlatego nie jest zalecane używanie go w trakcie pływania na basenie. Producent dopuszcza ten rodzaj treningu, ale  tylko w piance.

Monitor Hrm-Tri posiada wbudowany akcelerometr, który rejestruj parametry związane z dynamiką biegu: ilość kroków, czas kontaktu stopy z podłożem, odchylenie pionowe oraz szacunkowy pułap tlenowy (VO2).

Czujnik tętna Garmin Hrm Tri


Oba czujnik są kompatybilne z zegarkami Garmin Fenix 3, Garmin Epix oraz Garmin Forerunner 920XT

W polskiej dystrybucji oba czujniki powinny się ukazać w połowie sierpnia 2015r. Będzie je można zakupić w następujących wersjach:

5 komentarzy:

 1. Fenix 2 też ma funkcję multisport. Czy któryś z pasów będzie z nim kompatybilny??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień Dobry,
   niestety tylko wymienione zegarki (Fenix 3, Epix oraz Forerunner 920XT) będą współpracować z czujnikami tętna HRM-Swim i HRM-Tri.

   Pozdrawiam
   Mieszko

   Usuń
 2. A czy zwykły pasek HRM3 można używać do pływania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   pasek HRM3 jest wodoszczelny i można w nim pływać, ale nie zapisze on pulsu podczas aktywności w wodzie.

   Pozdrawiam,
   Kornel

   Usuń
 3. Witam, czy zegarek Garmin fenix 3 hr elevate ma możliwość pomiaru tętna w trakcie pływania?

  OdpowiedzUsuń