środa, 11 lipca 2012

Garmin Fenix - Zapowiedź nowego turystycznego zegarka


Najprawdopodobniej pod koniec sierpnia bieżącego roku na polskim rynku zadebiutuje najnowszy zegarek turystyczny firmy Garmin oznaczony symbolem Fenix.

Garmin Fenix stanowi połączenie urządzenia treningowego z funkcjami odbiorników turystycznych.

Wbudowany moduł GPS pozwala zapisywać swoje pozycje, ślady, proste trasy, które po powrocie z wędrówki można przesłać do darmowego programu Garmin Base Camp lub Garmin Connect. Dzięki temu uzyskujemy możliwość analizowania naszych aktywności na podkładzie mapowym.

Wbudowany kompas, barometr i altimetr z pewnością ucieszy górskich łazików, a wodoszczelność do 50 metrów pozwala zastosować zegarek w żeglarstwie, kajakarstwie czy kitesurfingu.


Kompatybilność z czujnikami zewnętrznymi Garmina, tj. czujnikiem tętna i sensorem rytmu pedałowania rozszerzają funkcjonalność zegarka o dodatkowe parametry przydatne w bieganiu czy treningach rowerowych.


Więcej informacji odnośnie nowego produktu znaleźć można na stronie producenta.

W celu przejścia do strony producenta kliknij tutaj


Poniżej opis ze strony garmin.pl:

Zegarek GPS fēnix™ dla alpinistów i amatorów rekreacji na wolnym powietrzu

Zegarek Garmin fēnix™ to pierwsze zakładane na nadgarstek urządzenie nawigacyjne GPS z funkcją wysokościomierza, barometru i kompasu, oferujące zrozumiałą nawigację GPS. Zaprojektowany przy współpracy z zawodowymi przewodnikami górskimi na potrzeby alpinistów i amatorów rekreacji na świeżym powietrzu zegarek fēnix to narzędzie nawigacyjne, które można obsługiwać bez użycia rąk. Poprowadzi Cię bezpiecznie przez wymagające tereny alpejskie. Dzięki niemu możesz wyznaczyć swoją własną, bezpieczną drogę na szczyt i z powrotem do górskiego schroniska. Dzięki samokalibrującym się czujnikom wysokości, ciśnienia i położenia oraz wysokiej jakości funkcjom nawigacyjnym, takim jak funkcja TracBack™ i wyraźnie widoczna linia nawigacyjna, urządzenie to stanowi nowy standard, jeżeli chodzi o urządzenia nawigacyjne używane przez alpinistów.


Możesz tworzyć i śledzić trasy, zaznaczyć do 1000 punktów, zapisać maks. 10 000 punktów śledzenia i łatwo do nich nawigować. Możesz bezprzewodowo udostępniać dane innym zgodnym urządzeniom GPS firmy Garmin i smartfonom. Zegarek ten wyposażony jest w funkcję wysokościomierza, barometru, 3-osiowego elektronicznego kompasu i czujnik temperatury. Jest wytrzymały, stylowy i wodoszczelny (maks. głębokość: 50 m (164 stopy)). Stworzony do noszenia w miejskiej dżungli, jak i na dalekich, pełnych przygód wyprawach.

Urządzenia nawigacyjne firmy Garmin fēnix


Żadne inne urządzenie nawigacyjne GPS z funkcją wysokościomierza, barometru i kompasu w postaci zegarka nie korzysta z funkcji GPS, jaką oferuje firma Garmin — najbardziej zaufana na świecie firma w dziedzinie nawigacji. Urządzenie fēnix śledzi Twoją trasę i może poprowadzić Cię w dzikie obszary. Ale najważniejsze jest to, że dzięki niemu będziesz mógł bezpiecznie wrócić.


Zapisuje wykres śladu, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu, gdy idziesz. Umożliwia zaznaczanie punktów, np. miejsca, gdzie zostawiłeś samochód, bezpiecznego schronienia, punktów widokowych i innych punktów szczególnych. Dzięki zegarkowi fēnix możesz tworzyć i śledzić trasy, zaznaczyć maks. 1000 punktów i zapisać maks. 10 000 punktów śledzenia. Możesz nawet stworzyć dane wyprawy, korzystając z funkcji BaseCamp™ — bezpłatnego oprogramowania na pulpit do planowania podróży firmy Garmin. Zaplanuj swoją podróż jeszcze w domu, pobierz wszystkie dane do urządzenia fēnix i podążaj według strzałki nawigacyjnej do punktów lub wyraźnie widocznej linii do celu podróży. Aby wrócić, wyświetl drogę powrotną za pomocą funkcji TracBack™.

Wygodny zegarek


Wytrzymały i atrakcyjny zegarek fēnix spełnia również funkcje zwykłego zegarka, podając bardzo dokładny czas. Można go nosić każdego dnia. Oferuje możliwość ustawienia alarmów i alertów wibracyjnych. Działa także jako licznik czasu, stoper i zegarek. Ale przede wszystkim stanowi podstawowy wyznacznik Twojego podróżniczego stylu życia.

Wysokościomierz


Zegarek fēnix wyposażony jest we wbudowany wysokościomierz barometryczny, który z dużą precyzją informuje o wysokości. Dzięki niemu zawsze wiesz, na jakiej jesteś wysokości i jak Twoja wędrówka wygląda pod względem wysokości. Automatyczna kalibracja poprawia dokładność wysokościomierza — fēnix bez przerwy monitoruje i rekalibruje czujniki. Dzięki temu zawsze wiesz, jak daleko musisz się jeszcze wspinać, aby dotrzeć do celu.

Barometr

Wbudowany barometr umożliwia monitorowanie i przewidywanie zmian pogodowych. Wyświetla krótkoterminowe zmiany w ciśnieniu barometrycznym. Przykładowo, jeśli ciśnienie barometryczne zaczyna jednostajnie spadać, oznacza to, że nadchodzi burza.

Kompas

Zegarek fēnix jest wyposażony w 3-osiowy elektroniczny kompas, który stale określa Twój kierunek i to, czy jesteś w ruchu, czy nie. Ta funkcja ma duże znaczenie, jeśli po krótkiej przerwie wyruszysz w niezamierzonym kierunku. Obierz kierunek i bądź pewien, że fēnix nie pozwoli Ci zboczyć z trasy. Aby na pewno trafić do celu, można też przełączyć czujniki kompasu na działanie w trybie automatycznej kalibracji.

Działanie

Podobnie jak używane na całym świecie zegarki GPS do biegania firmy Garmin zegarek fēnix oferuje funkcje kompleksowego monitorowania w czasie rzeczywistym dla sportowców trenujących w górach, np. biegaczy terenowych i narciarzy. Dzięki funkcji obliczania danych okrążenia i automatycznego okrążenia oraz obliczania danych działania, takich jak dystans, prędkość pionowa i tempo, ambitni alpiniści mogą śledzić swój postęp podczas treningu i innych zajęć fitness odbywanych na zewnątrz. fēnix jest również zgodny z czujnikiem tętna firmy Garmin (dostępnym oddzielnie) i czujnikiem prędkości/rytmu obliczanej(ego) podczas treningu na rowerze. Wszystkie pola z danymi można dowolnie dostosowywać bezpośrednio w zegarku.
Dokładna temperatura / tempe™

Wbudowany czujnik temperatury umożliwia uzyskanie wglądu do trendów temperatury. Dzięki czujnikowi tempe™ firma Garmin jeszcze raz doprowadziła do poważnych zmian w dziedzinie dokładności zegarków treningowych do używania na zewnątrz. tempe™ to nowy czujnik temperatury ANT+ firmy Garmin. Wyświetla dokładną temperaturę otoczenia. Na wynik nie ma wpływu temperatura ciała. Wiedząc z jaką gwałtownością temperatura rośnie lub spada, możesz łatwo ocenić, jaki strój trzeba ubrać, czy potrzebne będzie znalezienie schronienia i czy już czas, żeby zawracać.

Bezprzewodowa komunikacja między urządzeniami

Możesz z łatwością udostępniać ślady, punkty, trasy i geocache w wersji elektronicznej bezprzewodowo innym zgodnym urządzeniom GPS firmy Garmin i smartfonom. fēnix jest wyposażony w funkcję ANT+™ oraz technologię Bluetooth®.

1 komentarz: