czwartek, 6 grudnia 2012

Czujnik temperatury Garmin Tempe. Pierwszy kontakt.

Zasada działania zewnętrznego czujnika temperatury Garmin Tempe jest  banalnie prosta. W małej, sprawdzonej z czujnika kroków (garmin footpod gsc 10 ) obudowie, został umieszczony sensor temperatury.    Czujnik bezprzewodowo łączy się z kompatybilnymi odbiornikami firmy Garmin i wskazuje bieżącą temperaturę otoczenia. Producent deklaruje, że sensor posiada pełną wodoszczelność do głębokości 10 metrów. Z kolei zakres temperatury roboczej wynosi od -20 do + 60 stopni Celsjusza. 

W zestawie znajdują się następujące elementy:

- czujnik temperatury Garmin Tempe
- ramka umożliwiająca zamontowanie czujnika np. na smyczy lub sznurówce
- bateria CR2032, 3V
- instrukcja obsługi - choć montaż baterii jest bardzo prosty i bez literatury każdy by sobie poradził to przyznaję, że to bardzo miły gest ze strony Garmina, że pomyśleli o naszym języku :)  Czujnik Tempe komunikuje się z odbiornikami Garmin za pośrednictwem technologi ANT +. W celu sparowania tempe, należy w ustawieniach odbiornika wyszukać ikonę ANT Sensors (rysunek poniżej, oznaczenie <2.) Następnie z listy dostępnych czujników wybieramy Tempe Sensor i rozpoczynamy szukanie czujnika. W tym momencie czujnik musi znajdować się w odległości nie większej niż 10 metrów od nawigacji.   


O prawidłowym zsynchronizowaniu obu urządzeń zostaniemy poinformowani komunikatem Połączono (<6.)

Powyższy przykład parowania dotyczy odbiornika turystycznego Garmin Montana 600. W analogiczny sposób czujnik paruje się z innymi outdoorowymi nawigacjami Garmina (lista kompatybilnych urządzeń znajdziesz klikając tutaj ).

Po prawidłowym połączeniu nawigacja zapamięta czujnik tempe, oznacza to że po wyłączeniu odbiornika i ponownym uruchomieniu oba urządzenia połączą się automatycznie. 

Aktualną temperaturę można sprawdzić w komputerze podróży. 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem czujnika temperatury garmin tempe zapraszamy do naszego sklepu internetowego lub salonów firmowych w Poznaniu lub Wrocławiu

Link do opisu produktu na naszej stronie: www.garmin24.pl/tempe

Poniżej kilka ujęć w zimowej scenerii. Od momentu wyjścia z samochodu, temperatura była odświeżana co mniej więcej 40-100 sekund aż spadła do aktualnie utrzymującej się +2.  


   


   

3 komentarze:

  1. Z 62s działa bezproblemowo. Mała rzecz, a cieszy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny gadżet, ale komputery pokładowe w autach też pokazują temperaturę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Prawda, ale założenie jest takie, że Tempe będzie wykorzystywany w terenie, w połączeniu z odbiornikiem ręcznym, gdzie nie koniecznie auto będziemy mieli pod ręką :)

    OdpowiedzUsuń