czwartek, 6 grudnia 2012

Mapy Garmin Bluechart na iPoda i iPhone już dostępne!


Urządzenia iPad i Garmin na jednym pokładzie

Garmin Bluechart Mobile to najnowsza aplikacja stworzona przez amerykańskiego lidera rynku gps. Użytkownicy iphone i ipad-ów, którzy wybierają się w rejs po nieznanych wodach, mogą wyposażyć swoje mobilne urządzenie w szczegółową mapę morską BlueChart. 
Aplikację Bluechart Mobile można bezpłatnie pobrać z AppStore . Szczegółowe mapy, wybranych regionów można pobierać odpłatnie.


Poniżej opis aplikacji z oficjalnej strony garmina:
Aplikacja BlueChart Mobile umożliwia korzystanie z tych samych bogatych w funkcje i bardzo dokładnych danych BlueChart dostępnych dla ploterów nawigacyjnych Garmin również w urządzeniu iPad. Dzięki temu można wyświetlać w domu cieniowane izobaty i strefy pływów z sondowaniami punktowymi. Można także planować podróże z uwzględnieniem morskich punktów szczególnych i slipów. Istnieje również możliwość monitorowania warunków pogodowych, temperatury, punkty rosy, kierunku i prędkości wiatru, radarów i zachmurzenia w postaci danych nałożonych na mapę.

Aplikacja zapewnia te same dane oparte na obiektach wektorowych i płynnie łączące się mapy, do jakich użytkownicy przyzwyczaili się w przypadku aplikacji BlueChart dostępnych w ploterach nawigacyjnych firmy Garmin. Aplikacja współpracuje w prosty sposób z mapami w urządzeniach iPad i iPhone. Przy użyciu jej menu radialnego można oznaczać punkty, ustanawiać cele podróży lub zdobyć więcej informacji o funkcjach mapy. Umożliwia wyszukiwanie punktów usług morskich i numerów telefonów oraz zapewnia wielogodzinne działanie i informacje o dostępnych udogodnieniach i usługach. Aby wyświetlić żądaną stację pływów i prognozy w zakresie pływów, wystarczy jedno dotknięcie ekranu.


Będąc już na łodzi, przygotowane trasy, punkty i ślady można przesłać bezprzewodowo do podłączonego do sieci plotera nawigacyjnego firmy Garmin. Po wyruszeniu w podróż można użyć w urządzeniu iPad funkcji „śledzenia pozycji łodzi”, udostępniając bezprzewodowo jej pozycję GPS poprzez sieć Marine Network firmy Garmin. Jest to najdokładniejszy sposób dostępny dla pasażerów na obserwowanie postępów w podróży oraz pozycji łodzi w przypadku, gdy funkcja odbioru sygnałów GPS w urządzeniu iPad jest niedostępna.

Korzystaj z zawartości ActiveCaptain w czasie rzeczywistym

Aplikacja BlueChart Mobile pozwala uzyskać dostęp do serwisu ActiveCaptain, internetowej społeczności udostępniającej różnorodną zawartość w czasie rzeczywistym, którą tworzą żeglarze dla żeglarzy. Serwis pozwala użytkownikom na czytanie informacji i recenzji dotyczących przystani oraz na dzielenie się nimi z innymi, dzielenie się wiedzą na temat danego obszaru oraz informacjami o kotwicowiskach i zagrożeniach. Aplikacja daje także ogromne możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z zawartości ActiveCaptain oraz tworzenie własnych materiałów. Serwis ActiveCaptain ma ponad 100 000 aktywnie udzielających się użytkowników zamieszczających swoje recenzje i aktualizuje informacji — a ich liczba wciąż rośnie.
To kolejny dobry powód, aby wziąć urządzenie iPad lub iPhone na pokład i dołączyć do swojego oprzyrządowania wraz z aplikacją BlueChart Mobile.

1 komentarz:

  1. Excellent incredible blog layout! How long have you been blogging for? you make running a blog look easy. The overall glance of your website is magnificent, let alone the content!
    garmin fenix 5 vs 5S vs 5X

    OdpowiedzUsuń