czwartek, 19 września 2013

Garmin Edge Touring nawigacja dla rowerzysty.

Garmin wprowadza na polski rynek nową nawigację dla rowerzystów. Model oznaczony symbolem Garmin Edge Touring będzie dostepny w dwóch wersjach. Drożasza opcja, czyli Edge Touring Plus posiada wysokościomierz barometryczny oraz możliwość połączenia z opcjonalnym czujnikiem tętna. 


Gabarytowo i wizualnie (poza kolorem) nowy edge touring nie różni się niczym od serii Edge 800 i Edge 810. Garmin wykorzystał sprawdzoną z wcześniejszych modeli konstrukcję. Pojemnościowy wyświetlacz jest bardzo czułu, a jasne podświetlanie pozwala na pracę w pełnym słońcu.

Garmin Edge Touring został stworzony z myślą o rowerzystach i w związku z tym posiada szereg udogodnień dla cyklistów. Na szczególną uwagę zasługuje mapa, określana przez producenta jako Garmin Cycle Map Eu. Garmin po raz pierwszy skorzystał z danych Open Street Map, czyli danych mapowych dostarczanych przez użytkowników z całego świata. Mapa pozwala wybierać adresy, punkty użyteczne oraz planować trasy z uwzględnieniem ścieżek rowerowych. 

Po podłączeniu nawigacji Edge Touring do komputera i uruchomieniu darmowej aplikacji Garmin Base Camp, mapa zostanie wyświetlona na ekranie komputera. Takie połączenie pozwala m.in planować trasy czy punkty w programie Base Camp i przesłanie ich do nawigacji.    

    
Jaka na Garmina przystało obsługa Edge Touring jest dziecinnie prosta. W trakcie pierwszego uruchamiania wystarczy ustawić profil użytkownika, podając wagę, wiek i wzrost:


Poniżej kilka zrzutów ekranowych z Garmin Edge Touring:

                 
Po za nawigowaniem do konkretnych adresów czy punktów, rowerzysta może skorzystać z nowej funkcji wyliczania tras. Wystarczy podać ile kilometrów planujemy pokonać, a Garmin Edge Touring sam zaproponuje trzy różne trasy. Funkcja ta może okazać się szczególnie przydatna w momencie gdy znajdujemy się w obcym terenie. Dzięki dołączonej mapie rowerowej całej Europy bez problemu można wykorzystać edge do wakacyjnych wycieczek.   

      
Zaproponowane trasy można przejrzeć na mapie, a także podejrzeć ich profil wysokościowy:

 Garmin Edge Touring jest już dostepny w ofercie sklepu garmin24.pl. Przejdź do opisu na naszej stronie >kliknij tutaj<

Uwaga !!! Garmin Edge Touring Plus również dostępny: Sprawdź szczegóły modelu >kliknij tutaj< 1 komentarz:

  1. Witam. Czy do tej nawigacji można wgrywać ślady zapisane w formacie GPX. I czy nawigacja prowadzi dokładnie po wgranym śladzie/ kursie? Czytałem, że w wersji 810, nawigacja nie prowadziła dokładnie po wgranym śladzie, przeliczając i skracając drogę. Do tej pory, używałem nawigację CSX60 do jazdy na rowerze, a rozglądam się za odbiornikiem typowo rowerowym Garmin. A nie ukrywam, że istotną sprawą jest jazda po wgranych śladach np. maratonów rowerowych. Pozdrawiam Tomek

    OdpowiedzUsuń