piątek, 18 października 2013

Garmin HUD - nawigacja nowej generacji ?

Garmin HUD, czyli Head-Up Display to kolejna nowść w ofercie  Garmina na 2013 rok. Prznośny wyświetlacz HUD został stworzony z myślą o użytkownkach smartfonów. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta: 

"Wystarczy założyć przezroczystą folię na przednią szybę (lub użyć dołączonego obiektywu reflektora), umieścić wyświetlacz HUD na desce rozdzielczej pojazdu i sparować go bezprzewodowo ze zgodnym telefonem iPhone, Android™ lub Windows® Phone 8 z obsługą technologii Bluetooth®. Wybrać cel podróży, korzystając z aplikacji Garmin StreetPilot lub NAVIGON (może się okazać konieczny zakup), a wyświetlacz HUD dostarczy szczegółowe wskazówki nawigacyjne, dzięki którym dojedziesz na miejsce. Zintegrowany port USB w kablu zasilającym z gniazda zapalniczki sprawia, że ładowanie telefonu podczas jazdy jest jeszcze prostsze."    

   


Sprawdziliśmy działanie wyświetlacza Garmin HUD w połączeniu z telefonem Samsung Galaxy S3. Oba urządzenia w kilka sekund zostały powiązane za pomocą technologii bluetooth.

Po ustaleniu celu podróży w aplikacji Navigon, HUD automatycznie zaczyna wyświetlać wskazówki dojazdu. HUD nie posiada głośnika, a informacje o kolejnych manewrach są prezentowane wizualnie za pomocą cyfr, które oznaczają odległość do skrętu (prawa górna część ekranu) oraz strzałek (lewa strona).
   Poniższy obrazek pokazuje wszystkie możliwości wyświetlacza Garmin HUD: Więcej informacji o wyświetlaczu Garmin HUD znajdziecie na naszej stronie: kliknij tutaj.

1 komentarz:

  1. fajny bajer. Ja też widziałem coś takiego na agito po niezłej cenie. Zastanawiam się nad kupnem

    OdpowiedzUsuń