środa, 23 października 2013

Krokomierz Garmin Footpod SDM4 + Forerunner 910 XT

Dzisiejszy post stanowi odpowiedź na często zadawane przez biegaczy pytanie związane z funkcjonalnością krokomierza Garmin Footpod SDM4. 


Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje służy do zliczania kroków. Dodatkowo trenując na bieżni, gdzie najczęściej zasięg gps jest ograniczony, footpod dostarczy informacji o prędkości biegu oraz pokonanym dystansie.  

Ale jak wygląda kwestia działania krokomierza w trakcie biegu na otwartej przestrzeni? Czy w tej sytuacji zegarek będzie zliczał dystans i prędkość na podstawie sygnału gps czy z footpoda?   

Odpowiedź na powyższe pytanie uzyskujemy w trakcie parowania czujnika z zegarkiem. W celu połączenia obu urządzeń, wystarczy wejść w ustawienia zegarka i odpowiedzieć "TAK"  na pytanie: Czy jest czujnik na nogę? Garmin Forerunner 910XT automatycznie wykryje nowy czujnik:  


Kolejny ważny krok to wskazanie źródła prędkości. Do wyboru mamy GPS lub Czujnik na nogę. W przypadku opcji GPS, wszystkie parametry związane z przemieszczaniem się będą zapisywane na podstawie sygnału satelitarnego. Z kolei footpod pokaże liczbę kroków, ale o tym dokładniej napiszemy w dalszej części. 


Dla prawidłowych wskazań krokomierz musi zostać skalibrowany na podstawie zdefiniowanego dystansu. W naszym przykładzie dokonujemy kalibracji na odcinku 1000 metrów. Wskazany kilometr można pokonać na podstawie danych z GPS lub na znanym dystansie. W trakcie kalibracji staramy się stawiać równe kroki. 
Po zakończonej kalibracji, przechodzimy do ustawień parametrów, które będą wyświetlane w trakcie biegu. Z listy można wybrać m.in:
 • kroki - łączna ilość kroków z całego dystansu
 • kroki - okrążenia - ilość kroków wykonanych w aktualnym okrążeniu
 • kroki - ost. okrążenia  - ilość kroków wykonanych w ostatnim okrążeniu 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem krokomierza Garmin Footpod SDM 4:
  >kliknij tutaj<

2 komentarze:

 1. no i w koncu wszytsko jasne. pytalem w wielu miejscach łacznie z seriwsem garmina w wielkiej brytanii i NIKT nie potrafiil mi tego wytlumaczyc. dzieki i pozdrawiam wszystkich biegajacych z ostrowa wlkp - pawlarz

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widzę nigdzie innej możliwości więc pisze tu. Jak by co odpiszcie na e-mail: times@wp.peel. (na poczatku trzeba wstawić j)

  Szukam urządzenia do survivalu. Właściwie trecking. Musi byc mocno odporny dłuuuugo działać i byc na zwykłe akumulatorki. Musi miec mape offline (ale nie musi być super szczegółowa) po prostu chciałbym miec cały świat i miasta od powiedzmy 10 tyś. mieszkańców w górę.
  Małe lekkie. Moze nie byc kolorowe.

  OdpowiedzUsuń