Dzisiejszy post stanowi odpowiedź na często zadawane przez biegaczy pytanie związane z funkcjonalnością krokomierza Garmin Footpod SDM4.
Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje służy do zliczania kroków. Dodatkowo trenując na bieżni, gdzie najczęściej zasięg gps jest ograniczony, footpod dostarczy informacji o prędkości biegu oraz pokonanym dystansie.
Ale jak wygląda kwestia działania krokomierza w trakcie biegu na otwartej przestrzeni? Czy w tej sytuacji zegarek będzie zliczał dystans i prędkość na podstawie sygnału gps czy z footpoda?
Odpowiedź na powyższe pytanie uzyskujemy w trakcie parowania czujnika z zegarkiem. W celu połączenia obu urządzeń, wystarczy wejść w ustawienia zegarka i odpowiedzieć "TAK" na pytanie: Czy jest czujnik na nogę? Garmin Forerunner 910XT automatycznie wykryje nowy czujnik:
Kolejny ważny krok to wskazanie źródła prędkości. Do wyboru mamy GPS lub Czujnik na nogę. W przypadku opcji GPS, wszystkie parametry związane z przemieszczaniem się będą zapisywane na podstawie sygnału satelitarnego. Z kolei footpod pokaże liczbę kroków, ale o tym dokładniej napiszemy w dalszej części.
Dla prawidłowych wskazań krokomierz musi zostać skalibrowany na podstawie zdefiniowanego dystansu. W naszym przykładzie dokonujemy kalibracji na odcinku 1000 metrów.
Wskazany kilometr można pokonać na podstawie danych z GPS lub na znanym dystansie. W trakcie kalibracji staramy się stawiać równe kroki.
Po zakończonej kalibracji, przechodzimy do ustawień parametrów, które będą wyświetlane w trakcie biegu. Z listy można wybrać m.in:
- kroki - łączna ilość kroków z całego dystansu
- kroki - okrążenia - ilość kroków wykonanych w aktualnym okrążeniu
- kroki - ost. okrążenia - ilość kroków wykonanych w ostatnim okrążeniu
>kliknij tutaj<
no i w koncu wszytsko jasne. pytalem w wielu miejscach łacznie z seriwsem garmina w wielkiej brytanii i NIKT nie potrafiil mi tego wytlumaczyc. dzieki i pozdrawiam wszystkich biegajacych z ostrowa wlkp - pawlarz
OdpowiedzUsuńNie widzę nigdzie innej możliwości więc pisze tu. Jak by co odpiszcie na e-mail: times@wp.peel. (na poczatku trzeba wstawić j)
OdpowiedzUsuńSzukam urządzenia do survivalu. Właściwie trecking. Musi byc mocno odporny dłuuuugo działać i byc na zwykłe akumulatorki. Musi miec mape offline (ale nie musi być super szczegółowa) po prostu chciałbym miec cały świat i miasta od powiedzmy 10 tyś. mieszkańców w górę.
Małe lekkie. Moze nie byc kolorowe.