środa, 5 listopada 2014

Korzystanie z bazy punktów POI w nawigacji samochodowej Garmin Nuvi.

Przy okazji wyjazdów związanych z dniem Wszystkich Świętych jeden z naszych klientów zadał nam pytanie jak znaleźć w nawigacji np. cmentarz który znajduje  się w innej miejscowości. 

Procedura nie jest skomplikowana. Należy pamiętać o tym, że z automatu wszystkie nawigacje samochodowe firmy Garmin w pierwszej kolejności odnajdują punkty szczególne znajdujące się w miejscowości  w której akurat się znajdujemy.  

W naszym przykładzie znajdujemy się w Poznaniu, a chcemy dojechać na cmentarz w Gnieźnie. Włączamy nawigację i wybieramy z ekranu startowego: Dokąd?       


W prawej części ekranu wybieramy: Kategorie: 


W tym miejscu klikamy w prawym, górnym narożniku: Wyszuk. w pobliżu:


Z listy "Szukaj blisko" wybieramy Innego miasta:  


Korzystając z klawiatury wprowadzamy nazwę miasta, w którym chcemy znaleźć dany punkt szczególny. Wybór potwierdzamy kliknięciem na Lupę w prawym, dolnym narożniku:


Wybieramy z listy miejscowość. Uwaga jeżeli w danym kraju istnieje więcej miejscowości o takiej samej nazwie, to są one rozróżnianie na podstawie  większej miejscowości w pobliżu, która jest podana po przecinku.    


Wybrana miejscowość pojawi się w prawym górnym narożniku. Klikamy: Wyszukaj 


Wpisujemy nazwę szukanego punktu. W naszym przykładzie jest to: Cmentarz i zatwierdzamy wybór przez kliknięcie na lupę.  


Na liście zostaną zaprezentowane punkty, które zawierają w swojej nazwie frazę którą wprowadziliśmy w poprzednim ekranie. Podana odległość to dystans w linii prostej do centrum danej miejscowości (Gniezna). Wskazujemy punkt do którego chcemy dojechać.  


Kliknięcie na daną pozycję spowoduje wysunięcie paska opcji dodatkowych. Klikamy na symbol: I 


Kliknięcie symbolu I spowoduje wyświetlenie danego punktu na mapie. W lewej części zostanie zaprezentowany adres danego punktu. W przypadku punktów POI typu hotele, stacje, restauracje przydatną informację stanowi telefon kontaktowy. Jeżeli chcemy rozpocząć nawigację do punktu klikamy Jedź:   


Po przekalkulowaniu trasy warto sprawdzić zaproponowaną trasę i w razie potrzeby dodać do niej punkt pośredni. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić: kliknij tutaj 

Przykłady zastosowania powyższej instrukcji:

Wyszukanie hotelu w pobliżu adresu docelowego podróży. W tym przypadku pierwszy krok to wprowadzenie adresu docelowego i rozpoczęcie nawigacji. Dalej postępujemy identycznie jak w przypadku wyszukiwania "Cmentarza". Z listy "Szukaj blisko" wybieramy Celu podróży.  


Jeżeli nie znamy nazwy to możemy skorzystać z danej grupy punktów. Wskazujemy: Zakwaterowanie: 


Wybieramy z listy hotel:


Dzwonimy pod wskazany numer, rezerwujemy pokój i klikamy Jedź.  


Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nawigacji polecamy produkty marki Garmin. Pełną ofertę znajdziesz na stronie: www.trigar.pl/nawigacje_samochodowe_garmin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz