środa, 13 stycznia 2016

Pobieranie i instalowanie mapy turystyczno-drogowej na komputerze

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy jak pobrać i zainstalować na komputerze mapę Polski zgodną z turystycznymi urządzeniami Garmin. Po instalacji mapę można przeglądać w darmowym programie Garmin BaseCamp. 

Zainstalowanie mapy daje wiele możliwości, będziemy mogli m. in.:

- skopiować najnowszą mapę do urządzenia Garmin,
- zaplanować na komputerze trasę wycieczki i przesłać ją do zgodnego odbiornika Garmin
- wygodnie przeglądnąć dokładność mapy w miejscu do którego planujemy się udać,
- łatwo obejrzeć nasz ślad po wycieczce.

Aby móc przeglądać  mapę zgodną z odbiornikami turystycznymi firmy Garmin, na naszym komputerze musimy mieć zainstalowany program Garmin BaseCamp. Jeśli jeszcze go nie instalowaliśmy, można go pobrać stąd:Garmin BaseCamp.

Następnie należy pobrać odpowiednią mapę. Na początek polecamy niekomercyjną, społecznościową mapę opartą na projekcie OpenStreetMap. Specjalnie wygenerowaną mapę Polski dla urządzeń Garmin pobierzemy ze strony osmapa.pl

1. Wchodzimy na stronę www.osmapa.pl i na górze strony klikamy na "Osmapa na Garmina".


2. Dla nowych urządzeń turystycznych (serie eTrex, Oregon, GPSMap 62, 64, Montana, Dakota) wybieramy wersję OSMapa-OGONKI (mapa będzie zawierała polskie znaki diakrytyczne) i klikamy na link "Instalator dla BaseCamp".


3. Klikamy na pobrany plik i instalujemy mapę na komputerze.


4. Po instalacji możemy otworzyć program Garmin BaseCamp, a mapa będzie już zainstalowana. Należy jeszcze tylko wybrać nową mapę w zakładce "Mapy" i możemy korzystać z jej dobrodziejstw, o których opowiemy w następnych wpisach :)Jeśli po pobraniu mapy chcesz ją skopiować do odbiornika Garmin zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu: instalacja mapy turystycznej w urządzeniu Garmin.

Jeżeli szukasz uniwersalnego odbiornika GPS którego zamierzasz wykorzystywać w celach turystycznych to koniecznie odwiedź dział urządzeń outdoorowych na www.trigar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz