czwartek, 23 czerwca 2016

Udostępnianie własnej lokalizacji czyli funkcja Garmin Live Track

Czy wiedzieliście, że dzięki funkcji Garmin Live Track możecie na żywo udostępniać swoją pozycję wskazanym wcześniej znajomym? 

Jak działa funkcja Garmin LiveTrack?

Do udostępnienia pozycji wymagane jest zgodne urządzenie Garmin, smartfon z dostępem do sieci oraz zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile. Urządzenie musi być sparowane z aplikacją za pomocą protokołu bluetooth. Po rozpoczęciu aktywności Twoja lokalizacja wraz z dodatkowymi parametrami jest automatycznie przesyłana do aplikacji Garmin Connect i później do wybranej wcześniej grupy odbiorców. W trakcie aktywności telefon musi znajdować się w pobliżu np. zegarka czy licznika Garmin. 


Lista produktów Garmin obsługujących funkcję LiveTrack:

Garmin Fenix 2

Komu mogę udostępnić lokalizację? 

Udostępnienie lokalizacji polega na przesłaniu łącza do strony internetowej. Z aplikacji mobilnej Garmin Connect można przesłać łącze bezpośrednio na własną oś Facebooku lub Twitter. Można też stworzyć listę adresów mailowych. Po rozpoczęciu sesji LiveTrack pod wskazane adresy zostanie wysłany link. Link można otworzyć z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona. W każdym wypadku jest jednak wymagane połączenie z siecią.

Zastosowania dla LiveTrack:  

  • Dzięki funkcji LiveTrack Twoi najbliżsi mogą przemieszczać się w różne miejsca trasy i dopingować Cię do osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku w zawodach 
  • LiveTrack stanowi idealne narzędzie dla tych fanów, którzy nie mogli pojawić się na imprezie osobiście, a chcą na żywo obserwować Twoje postępy w zawodach
  • Biegasz lub jeździsz na rowerze w nowym terenie, dzięki udostępnieniu swojej pozycji zwiększysz swoje bezpieczeństwo 
  • Twój trener personalny na bieżąco może zobaczyć Twoje postępy 

Jak uruchomić funkcję Garmin LiveTrack?  

W celu włączenia sesji LiveTrack włączamy aplikację mobilną Garmin Connect i z menu głównego wybieramy LiveTrack: 


Dodajemy nazwę sesji, uzupełniamy odbiorców i klikamy Uruchom LiveTrack (w tym momencie urządzenie Garmin musi być połączone z aplikacją Garmin Connect):


Wskazani odbiorcy otrzymają wiadomość z zaproszeniem do oglądania aktywności:

 Po kliknięciu w link otworzy się nowe okno z mapą, Twoją pozycją i statystykami z aktywności:


Udostępniony link jest aktywny przez 24 godziny od rozpoczęcia sesji Live Track. Na trasie są widoczne znaczniki kilometrów. Po kliknięciu na dany znacznik można przejrzeć statystyki dotyczące danego kilometra. W tym miejscu pojawiają się także dane z opcjonalnych czujników np. tętna czy kadencji.


Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem urządzenia treningowego obsługującego funkcję Garmin LiveTrack koniecznie odwiedź nasz sklep www.trigar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz