piątek, 14 października 2016

Jak znaleźć zagubiony zegarek lub telefon przy użyciu aplikacji Garmin Connect Mobile.

Czy zdarzyło Wam się już zagubić telefon we własnym biurze lub mieszkaniu? A może przed wyjściem na trening w ramach rozgrzewki przeszukujecie pokoje i szafki w poszukiwaniu zegarka sportowego? Garmin wyciąga pomocną dłoń dla roztargnionych.W dzisiejszym wpisie przedstawimy dwie funkcje dostępne w najnowszych zegarkach treningowych Garmin, które z pewnością nie jednemu użytkownikowi ułatwią życie. Dla odmiany nie będą to funkcje treningowe. Dziś dowiecie się jak skorzystać z opcji:
  • Znajdź mój telefon (Find My Phone)
  • Znajdź mój zegarek (Find My Watch)

Wymagania sprzętowe:


Żeby móc skorzystać z w/w funkcji potrzebujesz zgodnego zegarka firmy Garmin oraz aplikacji Garmin Connect w smartfonie. Model obsługujące funkcje "FindMyPhone" i "FindMyWatch" to:
Aplikację Garmin Connect Mobile współpracuje z systemem ANDROID, IOS i WINDOWS 10. Listę zgodnych telefonów znajdziecie tutaj.

Funkcja znajdź mój telefon:


Jak sama nazwa wskazuje funkcja pozwala odnaleźć telefon. Aby jednak móc z niej skorzystać trzeba pamiętać o tym, że smartphone musi być zsynchronizowany za pomocą bluetooth z ze zgodnym zegarkiem Garmin. Jeżeli wykorzystujesz swój zegarek do odbierania powiadomień z telefonu to nic nie musisz robić. Jeżeli jednak nie łączyłeś jeszcze zegarka z telefonem to należy taką czynność wykonać (zobacz jak połączyć zegarek Garmin ze zgodnym telefonem). 

Oba urządzenia są ze sobą połączone. Jeszcze przed kilkoma minutami miałeś telefon w ręku, a teraz gdzieś zniknął? Wystarczy w zegarku Garmin uruchomić aplikację Znajdź telefon (W przykładzie używamy modelu Garmin Fenix 3). Jeżeli Twój smartphone znajduje się w zasięgu bluetooth usłyszysz jego charakterystyczne powiadomienie:Jeżeli w spisie aplikacji  w Twoim zegarku nie ma funkcji wyszukiwania telefonu to należy ją zainstalować z poziomu aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile. Po włączeniu aplikacji należy wybrać kolejno: Więcej > Wybieramy urządzenie (prawy, górny róg ekranu) > Aplikacje Connet IQ > Aplikacje > Niezainstalowane > Znajdź telefon > Zainstaluj

Funkcja znajdź mój zegarek:


Zasada działania funkcji odnajdowania zegarka jest podobna do opisanej powyżej procedury szukania telefonu. W tym przypadku oba urządzenia muszą być także zsynchronizowane ze sobą za pomocą bluetooth. W momencie gdy zegarek zawieruszy się gdzieś w mieszkaniu wystarczy w poziomu aplikacji mobilnej Garmin Connect wybrać tryb Znajdowania zegarka. 

Domyślnym ekranem startowym aplikacji jest pierwsza strona zestawienia. Z tego widoku należy wybrać opcję Więcej (w iphone znajduje się ona w prawym, dolnym rogu ekranu):Następnie wybieramy podłączone urządzenie. W naszym przykładzie jest to zegarek Garmin Fenix 3. Zielone lampka przy zegarku oznacza, że jest on w zasięgu bluetooth i jest prawidłowo połączony z telefonem:


W następnym ekranie wybieramy Znajdź moje urządzenie. Z telefonu zostanie wysłany alert do zegarka Garmin.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz