piątek, 18 listopada 2016

Jaki zegarek z GPS Garmin wybrać?

Na poniższym zdjęciu zebraliśmy wszystkie zegarki firmy Garmin wyprodukowane na przestrzeni 10 lat. Kryterium jakie braliśmy pod uwagę tworząc owe zestawienie stanowił wbudowany moduł GPS. Z tego względu w poniższej grupie zabrakło m.in modelu Forerunner 50/60/70 czy opasek z serii Garmin Vivo.

 


Zainteresowanych zakupem zegarka sportowego firmy Garmin odsyłamy do strony trigar.pl/bieganie, gdzie znajdziecie aktualną ofertę w najlepszych cenach.

Który model Waszym zdaniem zasługuje na miano najpopularniejszego zegarka z GPS firmy Garmin? 


W komentarzach czekamy na Wasze opinie :)

Zapraszamy Was to podróży w czasie w której w skrócie zaprezentujemy każdy model.

 

2006r

Garmin Forerunner 305

Od tego modelu zaczęła się tak naprawdę historia zegarków sportowych firmy Garmin. Przed Forerunnerem 305 co prawda były inne próby tworzenia urządzeń z gps zapinanych na nadgarstku, ale były to sprzęty bardziej przydatne w turystyce niż sporcie. Tworząc model Garmin Forerunner 305 firma zawiesiła konkurencji, ale i także sobie wysoko poprzeczkę. Przez kolejne lata wszystkie kolejne zegarki są porównywane do kultowej 305-tki.

Garmin Forerunner 205

Prostsza odmiana modelu Forerunner 305 nie posiada możliwości połączenia z zewnętrznymi czujnikami, w tym np. z czujnikiem tętna. Oba modele (205 i 305) pozwalają edytować pola danych, czyli użytkownik sam może wskazać jakie parametry są dla niego ważne w trakcie treningu


2008r

Garmin Forerunner 405

Po dwóch latach Garmin wprowadza na rynek ładniejszą odmiana Forerunnera 305. W tym modelu amerykański producent zastosował dotykową ramkę. Poza klawiszami zegarek posiada aktywną ramkę, której potarcie pozwalało m.in przemieszczać się w górę lub w dół między poszczególnymi pozycjami menu. Dane do komputera są przesyłane bezprzewodowo za pomocą ANT+.  Funkcjonalnie jest to model bardzo zbliżony do FR 305, ale z opcją wykorzystania jako zegarek codziennego użytku.


2009r

Garmin Forerunner 405CX

Lifting modelu 405. Wersja CX została wzbogacona o zliczanie kalorii na podstawię tętna. Poza tym zachowano funkcjonalność pierwowzoru.

Garmin Forerunner 310XT

Po trzech latach Garmin Forerunner 305 doczekał się godnego następcy. Poza prostokątnym designem tarczy zachowano identyczne menu zegarka. Forerunner 310XT otrzymał baterię o większej pojemności, która znacząco wydłużyła czas pracy zegarka przy włączonym GPS (do 20 godzin) oraz alarm wibracyjny. Nowość stanowi też obsługa trybu multisport, który szczególnie przydaje się w zawodach triathlonowych.


2010r

Forerunner 110

Garmin zaczyna rozdzielać zegarki na bardziej i mniej zaawansowane. Forerunner 110 ma stanowić propozycję dla osób zaczynających przygodę z bieganiem. Zegarek zlicza podstawowe informacje o tempie, dystansie czy tętnie. Brak treningu interwałowego, treningów zaawansowanych czy wirtualnego partnera. Na jednym ekranie są pokazane  trzy parametry i to bez możliwości edycji. Łączenie z komputerem za pomocą kabla. 

Forerunner 210

Zegarek podobny do modelu Forerunner 110. Dodano obsługę treningu interwałowego oraz elastyczny pasek tętna podnoszący komfort treningu.  Przesyłanie danych do komputera za pomocą kabla.

Forerunner 410

Kontynuacja modelu Forerunner 405 i 405CX. Usprawnienie działania ramki. Na tym modelu kończy się era dotykowej raki. Ten sposób obsługi zegarka nie przypadł do gustu użytkownikom.


2011r

Forerunner 610

Pierwszy w ofercie firmy Garmin zegarek sportowy z ekranem dotykowym. Nieoficjalnie ten model zastąpił serię Forerunner 4xx z mało praktyczną ramką dotykową. Forerunner 610 posiada dwa tryby pracy, bieganie i rower. Wodoszczelność IPX7 pozwala wykorzystywać zegarek w deszczu, ale nie można z nim pływać


2012r

Forerunner 910XT

Bezpośredni następca modelu Forerunnr 310XT został wzbogacony o rozbudowany tryb pływania. Zastosowany w modelu Forerunner 910XT akcelerometr pozwala automatycznie zliczać przepłynięte baseny oraz rozpoznaje styl pływania oraz liczbę ruchów na długości. Forerunner 910XT posiada tryb multisport, szczególnie doceniany przez triathlonistów.

Fenix 1

Promowany przez firmę Garmin jako zegarek turystyczny, Fenix pierwszej generacji szybko zyskał sporą grupę zwolenników. Wyposażony w czujniki tzw. ABC - altimetr, barometr i kompas oraz funkcje nawigacji do celu oraz tryb powrotu po śladzie zegarek fenix idealnie nadawał się na długie wycieczki po nieznanym terenie. Oryginalny, metalowy korpus nadał temu modelowi oryginalnego designu przez co fenix bez problemu mógł być używany jako zegarek codziennego użytku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz