środa, 16 listopada 2016

Podejmij wyzwanie z aplikacją Garmin Connect i zegarkiem Garmin.

Wraz  z aktualizacją aplikacji Garmin Connect pojawiła się w niej nowa funkcja za pomocą której możecie tworzyć wyzwania i zapraszać do rywalizacji swoich znajomych. Naszym zdaniem jest to bardzo fajna forma motywacji do ruchu.

 Motywowanie przez rywalizowanie! Zobacz jakie to proste.


Aby utworzyć wyzwanie należy uruchomić aplikację Garmin Connect. W naszym przykładzie bazujemy na aplikacji zainstalowanej w systemie IOS-APPLE. Przypominamy, że aplikacja Garmin Connect jest dostępna także pod systemy Android i Windows 10. Wygląd menu aplikacji w tych systemach może się nieznacznie różnić.


Po uruchomieniu aplikacji wybieramy Tablicę wyników, która znajduje się w dolnej części ekranu aplikacji:


Wybieramy Utwórz wyzwanie: 


Wybieramy z listy znajomych, których chcemy zaprosić do wyzwania. Jeżeli na liście nie masz żadnych znajomych to czas najwyższy ich poszukać :) O tym jak to zrobić piszemy nieco niżej (około pięć zdjęć niżej):


W kolejnym ekranie należy wybrać rodzaj wyzwania. Możemy wybrać: Kroki, Biegi, Kolarstwo lub Pływanie. Poza wskazaniem rodzaju aktywności należy wybrać przedział czasu w jakim będziemy rywalizować ze znajomymi:


Wybranie Rozpocznij teraz spowoduje wysłanie zaproszeń do wskazanych znajomych. Otrzymają oni powiadomienie w telefonie w postaci plakietki oraz maila na adres powiązany z kontem Garmin Connect:


Po zaakceptowaniu zaproszenia otrzymasz potwierdzenie o tym kto dołączył do wyzwania. Potwierdzenie otrzymasz również w formie plakietki i maila. Od teraz na liście widać kto ile kilometrów pokonał w ramach danej aktywności oraz kto jest aktualnym liderem wyzwania:


Wybierając trzy kropki w prawym, górnym rogu uzyskujesz dostęp do ustawień wyzwania. W tym miejscu możesz zaprosić dodatkowe osoby, przejrzeć zasady czy zmienić nazwę wyzwania.


Zasady wyzwania w prosty sposób wyjaśnią Twoim znajomym najważniejsze informacje dotyczące danej rywalizacji: 


Każdy z zaproszonych do wyzwania ma możliwość komentowania aktualnej sytuacji na liście. Jest to dodatkowa forma motywacji:


Jak dodać więcej znajomych do listy powiązań w aplikacji Garmin Connect?

W celu odszukania nowych znajomych, którzy posiadają urządzenie Garmin i dostęp do aplikacji Garmin Connect należy w aplikacji wybrać Więcej, a następnie na liście wskazać Połączenia:


W tym miejscu widzisz listę swoich znajomych oraz masz możliwość odnalezienia nowych. Znajomych możesz wyszukać wybierając ikonę lupy i dalej wpisując ich pseudonim z Garmin Connect lub wykorzystać media społecznościowe. Skoro już wiecie jak tworzyć wyzwania nie pozostaje Wam nic innego jak zaprosić znajomych i rozpocząć rywalizację. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz