wtorek, 8 listopada 2016

Podświetlenie na gest w zegarku Garmin Fenix 3

Funkcja podświetlenia na gest dostępna w serii zegarków Garmin Fenix 3 stanowi bardzo duże ułatwienie w trakcie treningów przeprowadzanych po zachodzie słońca.  

 

Po uruchomieniu tej funkcji w celu podświetlenia ekranu wystarczy wykonać naturalny gest polegający na podniesieniu zegarka tak jakbyśmy chcieli sprawdzić godzinę. Wbudowany w zegarku akcelerometr odczytuje ten ruch i automatycznie podświetla tarczę. 


W celu włączenia funkcji podświetlenia na gest wystarczy wykonać kilka prostych kroków. 


1. Wchodzimy do menu zegarka Fenix 3 i wybieramy pozycję Ustawienia:2. Odszukujemy na liście pozycję o nazwie System i wybieramy ją:


3. W zakładce system odszukujemy Podświetlenie:


4. Zanim będziemy mogli włączyć funkcję podświetlenia na gest należy zmienić Tryb podświetlenia z Ręcznego na Auto:5. Wybieramy z listy pozycję o nazwie Gest:


6. W tym miejscu mamy do wyboru dwie możliwości. Opcja Włącz spowoduje stałe uruchomienie podświetlenia na gest. Oznacza to, że za każdym razem gdy w ciągu doby wykonamy ruch nadgarstka polegający na sprawdzeniu godziny to tracza automatycznie się podświetli. Druga opcja, czyli podświetlenie Po zachodzie słońca (naszym zdaniem bardziej użyteczna) skutkuje automatycznym podświetleniem tarczy dopiero po zachodzie słońca.


7. Poza funkcją podświetlenia na gest w zakładce Podświetlenie można jeszcze dostosować czas i jasność podświetlania ekranu.


Przetestowaliśmy działanie  funkcji podświetlenia na gest w trakcie wieczornego biegania. W trakcie biegu Fenix 3 może mieć wygaszone podświetlenie, a w momencie kiedy uniesiemy go w celu odczytania z niego danych jego tarcza automatycznie się rozświetla. Taka prosta rzecz, a jak cieszy :)

Powyższa instrukcja znajdzie także zastosowanie w modelach Garmin Quatix i Garmin Tactix Bravo. Zegarki te mają taki sam układ menu jak seria Fenix 3.

Podświetlenie na gest znajduje się także w modelach Garmin Forerunner 735XT, Garmin Forerunner 630, Garmin Forerunner 235/230 oraz w modelu Garmin Vivoactive HR. W tych modelach menu wygląda nieco inaczej, ale funkcję podświetlenia na gest i tak powinna znajdować się w ustawieniach podświetlania zegarka.

Jeżeli szukasz innych porad związanych z modelem Garmin Fenix 3  sprawdź nasze pozostałe wpisy.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego modelu to koniecznie sprawdź porównanie serii Fenix 3 na stronie trigar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz