wtorek, 29 listopada 2016

Jak ponownie zainstalować rekordy w zegarku lub liczniku Garmin?

Większość liczników rowerowych z serii Garmin Edge oraz zegarków sportowych z GPS firmy Garmin obsługuje tzw. funkcję rekordów. 


Jeżeli w trakcie aktywności ustanowimy nowy rekord, np. życiowy czas w biegu na 10 kilometrów to w momencie zapisywania tejże aktywności urządzenie Garmin poinformuje nas o tym osiągnięciu i zapisze je w swojej pamięci. Dzięki temu kończąc kolejne aktywności natychmiast dowiadujemy się czy pobiliśmy swój własny czas na danym odcinku.



Jakie dane obejmują rekordy w urządzeniach Garmin?


Dla biegania są to najlepsze czasy dla dystansów:
  • 1 kilometra
  • 1 mili
  • 5 kilometrów
  • 10 kilometrów
  • Półmaratonu
  • Maratonu 
Poza czasem z poziomu zegarka czy licznika można jeszcze odczytać datę i godzinę utworzenia rekordu. Osobny rekord stanowi najdłuższy bieg. 

Z kolei dla jazdy na rowerze zapisywane są rekordy dotyczące:
  • czasu przejazdu 40 kilometrów
  • wzrostu wysokości
  • najdłuższej jazdy
  • maksymalnej średniej mocy (wymagany czujnik mocy Garmin Vector)

Po zsynchronizowaniu urządzenia Garmin z platformą Garmin Connect dane o nowych rekordach zostają trwale zapisane na serwerze firmy Garmin. W Garmin Connect można dodatkowo zobaczyć szczegóły aktywności w której został osiągnięty dany rekord:

Jak ponownie zainstalować informacje o rekordach w zgodnym urządzeniu Garmin?


Jeżeli z jakichś przyczyn musiałeś wykonać twardy reset swojego zegarka lub licznika rowerowego Garmin to niestety wszystkie zapisane w nim dane zostały wyczyszczone. Dotyczy to także informacji o rekordach. Na szczęście istnieje możliwość ponownego zainstalowania w zgodnym urządzeniu firmy Garmin danych z platformy Garmin Connect. Oczywiście jest to możliwe tylko w przypadku, gdy użytkownik wcześniej zgrał dane z zegarka do aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile za pomocą zgodnego smartfona lub do platformy Garmin Connect za pośrednictwem programu Garmin Express.

Oto kilka prostych kroków po wykonaniu których Twoje rekordy z powrotem  wrócą do Twojego urządzenia treningowego  Garmin: 

  • Krok pierwszy to podłączenie np. zegarka Garmin do komputera

  • Następnie otwieramy dowolną przeglądarkę internetową, wchodzimy na stronę platformy Garmin Connect i logujemy się do naszego konta 
  • Po zalogowaniu klikamy na trzy poziome kreski w lewej części ekranu:

  • Z rozwijanego menu wybieramy Osobiste rekordy:


  • W tym miejscu można przejrzeć rekordy dotyczące różnych aktywności. W celu przesłania danych wystarczy kliknąć na Wyślij do urządzenia  

  • W tym momencie pojawi się okno z zapytaniem do którego urządzenia Garmin chcemy wysłać dane. Wybieramy Wyślij teraz:

  • Po kilkunastu sekundach uruchomi się program Garmin Express, który automatycznie zsynchronizuje się z zegarkiem i prześle informacje o rekordach:


Odłączamy urządzenie Garmin od komputera. W naszym zegarku czy liczniku ponownie są dostępne informacje o rekordach, dzięki czemu kończąc nowe aktywności natychmiast wiesz czy pobiłeś kolejny życiowy rekord :) 


Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zegarka Garmin, który obsługuję funkcję rekordów to koniecznie odwiedź stronę TRIGAR.pl



poniedziałek, 28 listopada 2016

Co nowego w liczniku Garmin Edge 820?

Pytacie nas często czy licznik rowerowy Garmin Edge 820 można nazwać następcą modelu Edge 1000? Choć jest to produkt młodszy to naszym zdaniem nie takie było założenie producenta. 


Garmin Edge 820 stanowi kompromis między licznikiem Edge 520, a modelem Edge 1000. 


Co zatem wyróżnia  nowy licznik Garmin?  W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy najważniejsze cechy modelu Garmin Edge 820 w zestawieniu z Edge 520 i Edge 1000.


Garmin Edge 820 w porównaniu do modelu Edge 520

Funkcjonalnie oba licznik są bardzo podobne. Ich zauważalną cechę wspólną  na pewno stanowi także wygląd. Gabarytowo liczniki są bardzo porównywalne:
  • Edge 820 waży 67,7g, a Edge 520 waży 60g
  • Oba liczniki posiadają kolorowy wyświetlacz o wymiarach 3,5 x 4,7 [cm] i rozdzielczości 200 x 265 [px]
  • Wymiary obu liczników to 4,9 x 7,3 x 2,1 [cm]
Nowości, które pojawiły się w modelu Edge 820 w odróżnieniu do Edge 520 to:
  • Wbudowana pamięć 16GB
  • Zainstalowana mapa rowerowa Europy
  • Możliwość wytyczania tras i korzystania z opcji nawigacji po mapie
  • Ekran dotykowy
  • Wi-fi do bezprzewodowego przesyłania aktywności do komputera
  • Funkcja Group Tracking, umożliwiająca śledzenie innych użytkowników urządzeń treningowych Garmin
  • Powiadomienia audio przy słuchaniu muzyki z telefonu (tą funkcję szczegółowo opisywaliśmy już na naszym blogu - link tutaj)
  • Funkcja powiadomienia o wypadku - funkcja znana z licznika Garmin Edge 1000 Explore - jeżeli w czasie jazdy licznik Edge 820 będzie połączony po bluetooth z telefonem i wcześniej zdefiniujemy osoby które mają zostać powiadomione o zdarzeniu - to w momencie mocnego wstrząsu zostanie do nich wysłane powiadomieni o prawdopodobieństwie wypadku 
  • Tryb oszczędzania baterii

Garmin Edge 820 w porównaniu do modelu Edge 1000

Garmin Edge 820 jest przede wszystkim mniejszy od Edge 1000. Rozmiar ekranu i gabaryty licznika stanowią kluczową różnicę. Poza tym oba urządzenia są bardzo podobne. W Edge 820 nie ma slotu na kartę pamięci, ale jest pamięć wewnętrzna 16GB, która tak naprawdę w praktyce  w zupełności wystarcza.

Niedawno Edge 1000 otrzymał także wsparcie funkcji Group Tracking (firmware 10.00).

Poza tym Garmin Edge 1000 nie ma trybu oszczędzania baterii oraz powiadomień głosowych.   

Sprawdź szczegółowe porównanie wszystkich liczników  rowerowych na TRIGAR.pl


https://www.trigar.pl/porownanie-garmin-edge

 

    piątek, 18 listopada 2016

    Jaki zegarek z GPS Garmin wybrać?

    Na poniższym zdjęciu zebraliśmy wszystkie zegarki firmy Garmin wyprodukowane na przestrzeni 10 lat. Kryterium jakie braliśmy pod uwagę tworząc owe zestawienie stanowił wbudowany moduł GPS. Z tego względu w poniższej grupie zabrakło m.in modelu Forerunner 50/60/70 czy opasek z serii Garmin Vivo.

     


    Zainteresowanych zakupem zegarka sportowego firmy Garmin odsyłamy do strony trigar.pl/bieganie, gdzie znajdziecie aktualną ofertę w najlepszych cenach.

    Który model Waszym zdaniem zasługuje na miano najpopularniejszego zegarka z GPS firmy Garmin? 


    W komentarzach czekamy na Wasze opinie :)

    Zapraszamy Was to podróży w czasie w której w skrócie zaprezentujemy każdy model.

     

    2006r

    Garmin Forerunner 305

    Od tego modelu zaczęła się tak naprawdę historia zegarków sportowych firmy Garmin. Przed Forerunnerem 305 co prawda były inne próby tworzenia urządzeń z gps zapinanych na nadgarstku, ale były to sprzęty bardziej przydatne w turystyce niż sporcie. Tworząc model Garmin Forerunner 305 firma zawiesiła konkurencji, ale i także sobie wysoko poprzeczkę. Przez kolejne lata wszystkie kolejne zegarki są porównywane do kultowej 305-tki.

    Garmin Forerunner 205

    Prostsza odmiana modelu Forerunner 305 nie posiada możliwości połączenia z zewnętrznymi czujnikami, w tym np. z czujnikiem tętna. Oba modele (205 i 305) pozwalają edytować pola danych, czyli użytkownik sam może wskazać jakie parametry są dla niego ważne w trakcie treningu


    2008r

    Garmin Forerunner 405

    Po dwóch latach Garmin wprowadza na rynek ładniejszą odmiana Forerunnera 305. W tym modelu amerykański producent zastosował dotykową ramkę. Poza klawiszami zegarek posiada aktywną ramkę, której potarcie pozwalało m.in przemieszczać się w górę lub w dół między poszczególnymi pozycjami menu. Dane do komputera są przesyłane bezprzewodowo za pomocą ANT+.  Funkcjonalnie jest to model bardzo zbliżony do FR 305, ale z opcją wykorzystania jako zegarek codziennego użytku.


    2009r

    Garmin Forerunner 405CX

    Lifting modelu 405. Wersja CX została wzbogacona o zliczanie kalorii na podstawię tętna. Poza tym zachowano funkcjonalność pierwowzoru.

    Garmin Forerunner 310XT

    Po trzech latach Garmin Forerunner 305 doczekał się godnego następcy. Poza prostokątnym designem tarczy zachowano identyczne menu zegarka. Forerunner 310XT otrzymał baterię o większej pojemności, która znacząco wydłużyła czas pracy zegarka przy włączonym GPS (do 20 godzin) oraz alarm wibracyjny. Nowość stanowi też obsługa trybu multisport, który szczególnie przydaje się w zawodach triathlonowych.


    2010r

    Forerunner 110

    Garmin zaczyna rozdzielać zegarki na bardziej i mniej zaawansowane. Forerunner 110 ma stanowić propozycję dla osób zaczynających przygodę z bieganiem. Zegarek zlicza podstawowe informacje o tempie, dystansie czy tętnie. Brak treningu interwałowego, treningów zaawansowanych czy wirtualnego partnera. Na jednym ekranie są pokazane  trzy parametry i to bez możliwości edycji. Łączenie z komputerem za pomocą kabla. 

    Forerunner 210

    Zegarek podobny do modelu Forerunner 110. Dodano obsługę treningu interwałowego oraz elastyczny pasek tętna podnoszący komfort treningu.  Przesyłanie danych do komputera za pomocą kabla.

    Forerunner 410

    Kontynuacja modelu Forerunner 405 i 405CX. Usprawnienie działania ramki. Na tym modelu kończy się era dotykowej raki. Ten sposób obsługi zegarka nie przypadł do gustu użytkownikom.


    2011r

    Forerunner 610

    Pierwszy w ofercie firmy Garmin zegarek sportowy z ekranem dotykowym. Nieoficjalnie ten model zastąpił serię Forerunner 4xx z mało praktyczną ramką dotykową. Forerunner 610 posiada dwa tryby pracy, bieganie i rower. Wodoszczelność IPX7 pozwala wykorzystywać zegarek w deszczu, ale nie można z nim pływać


    2012r

    Forerunner 910XT

    Bezpośredni następca modelu Forerunnr 310XT został wzbogacony o rozbudowany tryb pływania. Zastosowany w modelu Forerunner 910XT akcelerometr pozwala automatycznie zliczać przepłynięte baseny oraz rozpoznaje styl pływania oraz liczbę ruchów na długości. Forerunner 910XT posiada tryb multisport, szczególnie doceniany przez triathlonistów.

    Fenix 1

    Promowany przez firmę Garmin jako zegarek turystyczny, Fenix pierwszej generacji szybko zyskał sporą grupę zwolenników. Wyposażony w czujniki tzw. ABC - altimetr, barometr i kompas oraz funkcje nawigacji do celu oraz tryb powrotu po śladzie zegarek fenix idealnie nadawał się na długie wycieczki po nieznanym terenie. Oryginalny, metalowy korpus nadał temu modelowi oryginalnego designu przez co fenix bez problemu mógł być używany jako zegarek codziennego użytku.

    środa, 16 listopada 2016

    Podejmij wyzwanie z aplikacją Garmin Connect i zegarkiem Garmin.

    Wraz  z aktualizacją aplikacji Garmin Connect pojawiła się w niej nowa funkcja za pomocą której możecie tworzyć wyzwania i zapraszać do rywalizacji swoich znajomych. Naszym zdaniem jest to bardzo fajna forma motywacji do ruchu.

     



    Motywowanie przez rywalizowanie! Zobacz jakie to proste.


    Aby utworzyć wyzwanie należy uruchomić aplikację Garmin Connect. W naszym przykładzie bazujemy na aplikacji zainstalowanej w systemie IOS-APPLE. Przypominamy, że aplikacja Garmin Connect jest dostępna także pod systemy Android i Windows 10. Wygląd menu aplikacji w tych systemach może się nieznacznie różnić.


    Po uruchomieniu aplikacji wybieramy Tablicę wyników, która znajduje się w dolnej części ekranu aplikacji:


    Wybieramy Utwórz wyzwanie: 


    Wybieramy z listy znajomych, których chcemy zaprosić do wyzwania. Jeżeli na liście nie masz żadnych znajomych to czas najwyższy ich poszukać :) O tym jak to zrobić piszemy nieco niżej (około pięć zdjęć niżej):


    W kolejnym ekranie należy wybrać rodzaj wyzwania. Możemy wybrać: Kroki, Biegi, Kolarstwo lub Pływanie. Poza wskazaniem rodzaju aktywności należy wybrać przedział czasu w jakim będziemy rywalizować ze znajomymi:


    Wybranie Rozpocznij teraz spowoduje wysłanie zaproszeń do wskazanych znajomych. Otrzymają oni powiadomienie w telefonie w postaci plakietki oraz maila na adres powiązany z kontem Garmin Connect:


    Po zaakceptowaniu zaproszenia otrzymasz potwierdzenie o tym kto dołączył do wyzwania. Potwierdzenie otrzymasz również w formie plakietki i maila. Od teraz na liście widać kto ile kilometrów pokonał w ramach danej aktywności oraz kto jest aktualnym liderem wyzwania:


    Wybierając trzy kropki w prawym, górnym rogu uzyskujesz dostęp do ustawień wyzwania. W tym miejscu możesz zaprosić dodatkowe osoby, przejrzeć zasady czy zmienić nazwę wyzwania.


    Zasady wyzwania w prosty sposób wyjaśnią Twoim znajomym najważniejsze informacje dotyczące danej rywalizacji: 


    Każdy z zaproszonych do wyzwania ma możliwość komentowania aktualnej sytuacji na liście. Jest to dodatkowa forma motywacji:


    Jak dodać więcej znajomych do listy powiązań w aplikacji Garmin Connect?

    W celu odszukania nowych znajomych, którzy posiadają urządzenie Garmin i dostęp do aplikacji Garmin Connect należy w aplikacji wybrać Więcej, a następnie na liście wskazać Połączenia:


    W tym miejscu widzisz listę swoich znajomych oraz masz możliwość odnalezienia nowych. Znajomych możesz wyszukać wybierając ikonę lupy i dalej wpisując ich pseudonim z Garmin Connect lub wykorzystać media społecznościowe. 



    Skoro już wiecie jak tworzyć wyzwania nie pozostaje Wam nic innego jak zaprosić znajomych i rozpocząć rywalizację. 




    czwartek, 10 listopada 2016

    Jak wytresować psa przy użyciu smartfona i urządzenia Garmin Delta Smart?

    Garmin rozszerza ofertę urządzeń do szkolenia psów o nowy produkt o nazwie Garmin Delta Smart. Delta Smart to pierwsze urządzenie w ofercie amerykańskiego producenta, w którym funkcję pilota spełnia zgodny smartfona. 




    Jakie funkcje oferuje Garmin Delta Smart? Jak skonfigurować aplikację w telefonie? Czy to urządzenie jest bezpieczne dla mojego psa? Na te i inne pytania odpowiemy w tym wpisie. Zapraszamy do lektury.

    Zawartość opakowania.

    Urządzenie do szkolenia psów Garmin Delta Smart jest dostępne w dwóch wariantach:

    • Garmin Delta Smart o numerze katalogowym 010-01548-01
    • Garmin Delta Smart + odstraszacz (tag keep away) o numerze katalogowym 010-01548-01  
    W naszym opisie przyjrzymy się bardziej rozbudowanej wersji zawierającej w zestawie odstraszacz.
    W skład opakowania wchodzą następujące elementy:
    • Urządzenie do szkolenia psa Delta Smart
    • Podstawa umożliwiająca ładowanie
    • 3 zatrzaski do zamocowania obroży 
    • Odstraszacz z baterią i mocowaniem na rzep 
    • Skrócona instrukcja obsługi 



    Pierwsze użycie

    Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to naładowanie akumulatora w urządzeniu Delta Smart. W tym celu wpinamy Deltę do stacji ładującej i podpinamy ładowarkę do źródła zasilania (np. USB w laptopie). Opcjonalnie można także wykorzystać adapter sieciowy od telefony lub zakupić oryginalny adapter Garmin.


    W trakcie ładowania dioda led ma kolor czerwony. Po około dwóch godzinach lampka zmieni się na kolor zielony, co oznacza że urządzenie Delta Smart jest już w pełni naładowane i można odłączyć je od zasilania. 

    Mocowanie urządzenia Delta Smart na obroży. 

    Urządzenie Garmin Delta może zostać zamocowane na obroży o maksymalnej szerokości 25,4 mm (1 cal) i grubości 2,78 mm (0,11 cala). Jeżeli Twoja obroża nie spełnia tych parametrów to możesz skorzystać obroży firmy Garmin

    Procedura mocowania paska nie jest skomplikowana i sprowadza się do przełożenia paska obroży przez otwory powstałe w skutek wpięcia do urządzenia delta smart zatrzasku do zamocowania obroży


    Pobranie i konfiguracja aplikacji Garmin Canine Connect

    Do obsługi urządzenia Garmin Delta Smart należy pobrać na telefon aplikację Garmin Canine. Ta bezpłatna aplikacja jest dostępna dla systemów Abdroid oraz IOS. Z kolei listę kompatybilnych telefonów znajdziesz tutaj. Po uruchomieniu aplikacji musimy zaakceptować umowę licencyjną.

    Posiadacze urządzeń z działu fitness firmy Garmin najprawdopodobniej posiadają już konto w platformie Garmin Connect i mogą skorzystać z tych samych danych i zalogować się do aplikacji. Użytkownicy którzy nie mieli jeszcze styczności z  produktami Garmin muszą utworzyć nowe konto: 



    Po prawidłowym zalogowaniu się do aplikacji musimy utworzyć Nową rodzinę:


    Wprowadzamy nazwę rodziny i zapisujemy ustawienia:

    Wprowadzamy imię psa i przechodzimy dalej:

    Dodajemy zdjęcia profilowe psa :) 


    Ustawiamy płeć oraz rasę:


    Wybieramy wiek psa:


    Wybieramy wagę psa:

    Parowanie telefonu z urządzeniem Garmin Delta Smart

    Po ustawieniu wstępnych danych w aplikacji pojawi się ekran pozwalający zsynchronizować urządzenie Delta Smart z aplikacją. W tym momencie należy przytrzymać przycisk na urządzeniu delta smart do momentu aż dioda zmieni kolo na niebieski:

    Po kilku sekundach aplikacja odszuka znajdujące się w pobliżu urządzenie delta smart (urządzenie musi znajdować się w odległości do 10 metrów od telefonu). Zapisujemy ustawienia:


    Ostatni ekran konfiguracji stanowi potwierdzenie o tym, że obroża została pomyślenie połączona z aplikacją i jest gotowa do użycia:




    Korzystanie z aplikacji Garmin Canine

    Na ekranie startowym aplikacji widać listę psów (w naszym przykładzie jest tylko jeden pies "Tequila", ale dokupując dodatkowe urządzenia Delta Smart można tą listę rozbudować o kolejne psy z rodziny)

    Aplikacja oferuje dwa tryby pracy: Aktywność i Szkolenie (do wyboru w dolnej części ekranu). W trybie Szkolenie w górnej części ekranu są dostępne trzy zakładki: Pilot, Szczeknięcia i Odstraszacze. 

    Wybieramy zakładkę Pilot, a następnie z listy wybieramy psa:


    Garmin Delta Smart umożliwia szkolenie psa na trzy sposoby: Dźwięk, Wibrację i Stymulację. Przedstawiony na poniższym zdjęciu pilot stanowi jeden z czterech rodzajów widoków. Klikając na ikonę koła zębatego można zmienić ustawienie widoku pilota:





    W każdym z widoków mamy dostęp do szybkiego ustawienia poziomu stymulacji. Zakres wynosi od 1 do 10, gdzie 1 oznacza najsłabszy impuls. 



    Przed rozpoczęciem pracy z psem zalecamy sprawdzenie działania poziomów stymulacji na własnej skórze. Delta Smart oferuje dwa sposoby stymulacji: chwilową i ciągłą. Stymulacja chwilowa to jednorazowy impuls, który wywołujemy przez jednokrotne naciśnięcie czerwonego przycisku o nazwie Stymulacja. Przytrzymanie przycisku włącza stymulację ciągła. Oznacza to, że impuls jest przesyłany do momentu aż puścimy przycisk, jednak nie dłużej niż 8 sekund.

    Odpowiedni poziom stymulacji psa  należy ustalać w ten sposób, że zaczynamy od najniższej wartości. Dalej stopniowo zwiększamy moc do momentu aż zauważymy, że pies zaczyna odczuwać dyskomfort.


    Przed rozpoczęciem tresury psa za pomocą stymulacji zalecamy konsultację z treserem psów lub zapoznanie się ze technikami szkolenia w książkach czy czasopismach poświęconych układaniu psów. 



    Poza pilotem w trybie szkolenia znajduje się  także funkcja BarkLimitera. Tryb ograniczenia szczekania psa może przydać się właścicielom psów które mają skłonność do niepożądanego szczekania w trakcie nieobecności właściciela w mieszkaniu. 



    Kolejna funkcja szkolenia to tzw. odstraszacze. Odstraszacz (Tag Keep Away) to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pozostawione w określonym miejscu skutecznie zniechęci psa do zbliżania się do tego miejsca.

    W opisywanym przez nas zestawie znajduje się jeden odstraszacz, bateria oraz rzep to zamocowania. W razie potrzeby można dokupić dodatkowe tagi


    W celu aktywacji odstraszacza należy w aplikacji Garmin Canine z poziomu trybu szkolenie wybrać zakładkę Odstraszacze i dalej wskazać psa, którego ma dotyczyć dany odstraszacz:


    Instalujemy dołączoną do zestawu baterię CR2032 w odstraszaczu i wybieramy Dodaj odstraszacz:


    W kolejnym ekranie wybieramy Wyszukaj:


    Po znalezieniu odstraszacza nadajemy mu nazwę (nawę można edytować w przyszłości):


    Można ustawić trzy sposoby zniechęcenia psa do podejścia do odstraszacza. Sposoby korekty mogą być łączone, czyli można np. równocześnie włączyć dźwięk, wibrację i stymulację. 


    W ustawieniach odstraszacza można poza sposobem korekty zdefiniować także odległość w obrębie której  odstraszacz ma aktywować  ustaloną korektę na urządzeniu Delta Smart, zmienić nazwę, wyłączyć lub usunąć dany odstraszacz.



    Odstraszacze to rewelacyjne urządzenie, które skutecznie ochroni wskazane miejsce przed psem pod Twoją nieobecność. Urządzenia te pozwalają stworzyć strefę alarmową w promieniu od 0,3 do 1 m, która pomoże Ci utrzymać Twojego czworonoga z dala od koszy na śmieci, grządek i innych wybranych miejsc.



    Poza trybem szkolenia aplikacja daje także wgląd na poziom aktywności psa. Wybierając z ekranu początkowego aplikacji zakładkę Aktywność uzyskasz dostęp do statystyk z dnia, tygodnia czy miesięcy:


    Na wykresie widać w jakich godzinach pies jest najbardziej aktywny:


    Możemy sprawdzić kiedy i jak często szczekał:


    W tym miejscu można także sprawdzić informacje o tym kto i w jaki sposób korygował zachowanie psa. Warto wspomnieć, że dostęp do aplikacji mogę mieć wszyscy członkowie rodziny. Wystarczy zgodny telefon obsługujący aplikację Garmin Canine oraz zaproszenie wysłane przez tzw. administratora, czyli osoby która utworzyła dany profil psa.


    Na zakończenie kilka informacji technicznych. Zarówno  Delta Smart jak i odstraszacz są odporne na wodę w ramach wodoszczelności IPX7. Zakres temperatury roboczej dla obu urządzeń jest identyczny i wynosi od -20 do +60 stopni Celsjusza. 

    Zasięg działania odstraszacza wynosi do około 1 metra, a smartfona i urządzenia Delta Smart nieco ponad 10 metrów. Jeżeli szukasz urządzenia do tresury psa o dalszym zasięgu działania to polecamy Ci pozostałe urządzenia z serii Garmin Delta w których zasięg wynosi nawet 1,6 km (np. Garmin Delta PRO 550) 

    Naszym zdaniem Garmin Delta Smart to proste, ale za to bardzo skuteczne narzędzie do szkolenia psa. Pewne ograniczenie stanowi zasięg działania, ale decydując się na zakup Delty Smart należy mieć świadomość tego, że ten produkt tak naprawdę ma służyć układaniu psa w warunkach domowych. 

    Jeżeli  jesteś zainteresowany zakupem urządzenia do tresury psa Garmin Delta Smart to serdecznie zapraszamy do naszych salonów stacjonarnych lub do sklepu internetowego


    Jeżeli interesujesz się tematyką związaną z tresurą psów to mogę Ci także zainteresować inne produkty Garmin z działu Dla psów.